Під час першої вагітності на жінку виливається цілий потік нової інформації та порад. Родичі, знайомі й друзі впевнені, що знають більше, тому мають право рекомендувати майбутній мамі, як поводитися і жити. Більшість таких рекомендацій не мають під собою ні логічного, ні медичного обґрунтування. Але в душі вразливих жінок зароджуються сумніви, з’являються тривоги, які в підсумку чинять негативний вплив на самопочуття!

Пропонуємо не хвилюватися даремно, а дізнатися про застарілі поради для вагітних, які слухати зовсім необов’язково.

©tobestore.com

1. Не можна користуватися косметикою, фарбувати волосся, наносити лак на нігті

Позбавляючи себе догляду, жінка ризикує отримати поганий настрій. Але щоб відчути негативний ефект від формальдегідів, толуолу, фталатів та інших компонентів, що входять до складу косметичних засобів, вони повинні потрапляти в організм у дуже великій кількості. Також не потрібно ставати жертвою маркетингових заходів, коли деякі фахівці рекомендують користуватися тільки спеціальною косметикою для вагітних.

2. Заборона на вживання деяких продуктів

Наприклад, не можна їсти гриби, гострі страви або їжу, що має певний колір. Всі ці рекомендації не мають під собою жодного обґрунтування! Краще їсти все, але потроху, щоб не набрати багато зайвої ваги та з задоволенням носити красивий одяг для вагітних. Реальну шкоду матері й дитині можуть завдати тільки ті продукти, в яких є ризик розмноження бактерій (сирі або напівсирі яйця, погано просмажене м’ясо).

3. Потрібно відмовитися від будь-якого фізичного навантаження

Цю пораду можна назвати шкідливою, а не корисною! Адже фізична активність, навпаки, допомагає вагітній жінці позбутися болю в спині та набряків, покращити емоційний стан, сон, а також тримати вагу в нормі. Винятком може бути вагітність з ускладненнями.

4. Не можна носити взуття на підборах

Через вагітність пропорції тіла змінюються і з’являються набряки, що може спровокувати дискомфорт під час носіння взуття на підборах. Але це стосується більше питання зручності, тому не спричиняє ніякого негативного впливу на розвиток плоду. Якщо ви збираєтеся на свято і вибираєте плаття для вагітних, яке потребує відповідного взуття, то не відмовляйте собі в задоволенні взути до нього туфлі чи босоніжки на підборах.

5. Небезпечно літати на літаку, тому від далеких подорожей краще відмовитися

Ця порада також не має жодного медичного обгрунтування! При неускладненій вагітності можна без побоювань користуватися повітряним транспортом аж до 36 тижнів.

Завжди пам’ятайте, що вагітність – не хвороба. У цей період можна та потрібно жити повноцінно!