мама в декреті

«Ти знову відпочиваєш на дивані? Як тобі добре! А я ось цілий день працював і дуже втомився. Може, зробиш мені кави? Хоч якесь різноманіття для тебе, не все ж сидіти перед телевізором».

Як часто такі або дуже схожі слова жінки в декреті чують від своїх чоловіків! А найбільш образливо те, що якраз перед тим, як присісти, нарешті, на той злощасний диван, вони цілий день підмітали, складали, мили, витирали, поправляли, готували і знову складали… Мама в декреті – це далеко не відпочинок, але не всі чоловіки це розуміють. Ось чому ми вирішили пояснити, чим щоденно займається жінка, яка «сидить дома з дитиною».


Отже, коли ошатно одягнений і набризканий парфумами чоловік йде вранці на роботу, його дружина в декреті розпочинає свій важкий трудовий день, в якому поєднуються виховання дитини, куховарство та домашні справи. І ось що вона робить кожного дня:

1. Чистить і пере

Якщо в домі є хоч одна маленька дитина, то слова «чистити і прати» перетворюються на друге ім’я кожної мами в декреті. Плями на дивані від розлитого чаю, крихти на килимі від печива, сліди на фіранках від фарби, залишки помади (так-так, тієї самої, улюбленої!) на дзеркалі… І це не кажучи вже про те, що практично кожне годування дитини закінчується розгардіяшем на кухні. О, і ще діти часто пісяють і какають прямо в штани.

мама в декреті

©Pixabay

2. Нюхає все підряд

А як ще розпізнати свіжість продуктів чи походження нової плями на м’якому кріслі? Мама в декреті постійно вимушена щось нюхати: дитячі речі, суп у каструлі чи те амбре незрозумілого походження з-під дивану. З-під того самого дивану, посидіти на якому протягом дня так і не вдається!

3. Фотографує

Ну добре, до важкої роботи це можна і не відносити, але ж пропускати найкращі миті зростання малюка так не хочеться! Ось він верхи на коті, а ось кіт верхи на ньому, а тут він так мило усміхається на всі свої два зубчика! Кожна мама просто зобов’язана зафіксувати це на камеру, а найбільш вправні навіть примудряються відразу викладати свіжі фото в Інстаграм.

4. Складає речі

Здається, що з появою дитини пригадати початковий вигляд будинку стає все важче і важче. Там, де колись була чистота і порядок, зараз розкидані поодинокі дитячі шкарпетки, залишки печива та іграшки. Улюблений момент – стати босою ногою на деталь від конструктора «Лего». Поскладати все це на свої місця просто нереально, але мама складає, хоч результату цього і не видно.

мама в декреті

©Pixabay

5. Виходить на прогулянку

Дітям потрібне свіже повітря, тому гуляти з ними треба кожного дня, навіть в похмуру погоду. Але поняття «погуляти з дитиною» включає в себе дуже багато нюансів: одягнути малюка; одягнутися самій, поглядаючи, чи малюк не впав і не вдарився; переодягнути малюка перед виходом з дому, бо він вже сходив у штани; переодягнутися самій, бо поки ви змінювали одяг дитині, вона вилила на вас компот… А ще треба взяти з собою запасний одяг для вулиці, бо якщо там буде калюжа – вона обов’язково буде задіяна в розважальній програмі! А після повернення додому у вас знову додасться роботи з пункту 1.6. Відмовляється від своїх бажань

Мама завжди «не хоче» їсти останню цукерку, дивиться мультфільми замість улюбленого серіалу і йде на дитячий майданчик, а не в модну кав’ярню з подругами. Відмова від своїх прагнень і бажань інколи настільки міцно засідає в головах, що ми навіть починаємо відчувати себе винними, якщо зробили щось для себе, а не для когось!

7. Готує їжу

Дієтичний супчик для малюка, повноцінний обід для всіх членів сім’ї, трав’яний настій для лікування застуди, свіжа кашка, а ще хотілося б каву для себе… Але забудьте – так як часу не вистачає, то без кави можна і обійтися.

мама в декреті

©Pixabay

8. Обіймає і втішає

Малюк впав – і плаче, не отримав бажаної іграшки – плаче, не має настрою – плаче, і це може продовжуватися безкінечно. Що ж, завдання мами на цьому етапі полягає в тому, щоб обійняти, захистити від всього світу і втішити, і вона робить це щоденно!

9. Цілує

А це, між іншим, одне з найприємніших занять кожної мами в декреті! Вона готова цьомати свого малюка цілодобово: і в носик, і в голівку, і в щічку, і в ручку, і ще раз в носик! А ввечері, коли повертається з роботи чоловік, треба поцілувати ще й його.

10. Віддає свою любов

Щиро, безвідмовно і повністю – мами просто-таки огортають своїх діток любов’ю і теплом! Так-так, кожного дня. І знаєте, чим більше вони віддають, тим більше отримують – ось така арифметика.

мама в декреті

©Pixabay

Перебування в декреті – це одночасно і випробовування, і неповторні миті життя, які запам’ятовуються назавжди. Іноді це буває нелегко, і бувають дні, коли жінці хочеться втекти світ за очі і просто відіспатися в якійсь забутій Богом печері. В такі хвилини їй треба просто допомогти і дати можливість трішки відпочити. А потім все буде добре, адже робота мами – одночасно найважча і найчудовіша на світі!

P.S. А ще – ви здивуєтесь, але іноді в декретній відпустці самі пишуться вірші! Наприклад, ось така “Балада про декрет”:

Вам хочеться іноді вище злетіти?
Здається, що там – кольори яскравіші?
Для жінки це складно. То стримують діти,
А то й чоловік капризує не гірше!

Сімейні проблеми, борщі, прибирання,
Там встигнути треба, і там – не забути…
Подивишся вгору – і тихе зітхання:
Коли ж себе Жінкою зможеш відчути?

Щоб в домі порядок, і діти спокійні,
Ніхто не голодний, ніхто не хворіє,
А від чоловіка – слова чародійні:
«Кохана! Від тебе душа моя мліє!

Тримай ось квиточок на острів безлюдний,
Улюблена книга твоя – вже у сумці,
Вікенд проведеш одинокий і чудний…»
Це щастя! Це рай! Але тут же на думці:

«А як там синочок? Чи все з ним нормально?
А доця маленька – здорова, сміється?
А квіти политі? Харчуєтесь файно?
Коротше, без мене не так вам живеться.

Вертаюсь, вертаюсь, так всім спокійніше.
Та й нащо той острів мені – розсмішили!»
Такі ми, жінки. І що найцікавіше:
Від буднів втекти ми би і не хотіли!

Нам треба лиш трішки: хвилинку для себе,
Ну, може, годинку (на шопінг з прицілом).
А так для сім’ї ми – хоч зірочку з неба,
Лиш не підрізайте декретницям крила!!!

Текст і вірш: Вікторія Чорній