як облаштувати дитячу кімнату

Якою ви бачите ідеальну кімнату своїх малюків? Комфортною, безпечною і наповненою світлом, радістю й атмосферою творчості? Ви можете зробити її саме такою! Розповідаємо, як облаштувати дитячу кімнату так, щоб вона стала улюбленим місцем ваших діток.

Як облаштувати дитячу кімнату: основні рекомендації

Перед батьками, які хочуть красиво й функціонально обладнати кімнату для своїх дітей, постає цілий ряд вимог з безпеки, екологічності, підбору кольорової гами та зонування. При такій кількості обмежень неважко й розгубитися! Тут недостатньо буде просто купити дитяче ліжко, стіл, шафу і комод. Потрібно забезпечити, щоб усі ці меблі були практичними і міцними, дизайн приміщення був гармонійним, а кожна зона кімнати щоб повністю виконувала свою функцію. І головне: щоб все це сподобалося вашим дітям!

як облаштувати дитячу кімнату

Отже, перед тим як починати облаштування дитячої, зверніть увагу на наступні важливі нюанси.

1. Зонування

Що таке правильне зонування дитячої кімнати? Це коли з першого погляду зрозуміло, де дитина спить, де зберігає речі, де грається або займається творчістю і робить уроки. Якщо дитяча призначена для однієї дитини, потрібно лише правильно виділити три основні зони: ігрову, навчальну та зону відпочинку, додавши при необхідності спортивний куточок або гардеробну. Для цього достатньо буде відокремити їх одна від одної розстановкою меблів, двома різними видами покриття підлоги або дизайном стелі.

Трохи складнішим буде виділення зон в кімнаті для двох і більше дітей різної статі. Оформляючи такий інтер’єр, слід не забувати, що кожна дитина – особистість, яка має право на здоровий сон, веселі ігри та навчальні заняття, а також на самоту.

2. Безпечність і функціональність меблів

Меблі для дитячої кімнати повинні бути в пергу чергу безпечними. Намагайтеся уникати великої кількості гострих кутів та елементів, які можуть легко відламатися і поранити дитину. Краще надати перевагу стійким та міцним меблям із плавними округлими лініями.

І звичайно, не слід забувати про функціональність, яка особливо актуальна в невеликих приміщеннях. Чудовим рішенням для маленької кімнати стануть меблі-трансформери, які можуть легко змінювати свою форму і призначення. Якщо ж дитяча призначається для двох діток, то зекономити місце допоможуть двоярусні ліжка. Для зберігання іграшок, які часто використовуються, обирайте прозорі бокси. Так ви завжди будете бачити, в якій коробці шукати необхідні предмети.

3. Кольорова гама

Дитяча кімната не повинна бути занадто яскравою. Ніяких насичених кольорів, адже вони дуже сильно впливають на психіку і на підсвідомість. У своїй кімнаті дитина повинна почуватися спокійно і комфортно, тому фарбу обирайте більш однотонну, світлу.

Одна з поширених помилок – вважати, що блакитний колір призначений виключно для хлопчиків, а рожевий – для дівчаток. Насправді найбільш вдалим буде той колір, який подобається вашій дитині. Оскільки кімната готується для неї, то ми радимо зупинити вибір на побажаннях ваших сина чи доньки. А для зовсім маленьких дітей краще вибрати приємну пастельну гаму.

4. Матеріали

Здоров’я дитини – головний пріоритет, тому все наповнення дитячої кімнати повинно бути в першу чергу безпечним. Якщо фарбувати стіни – то лише екологічною фарбою без шкідливих випарів; якщо купувати меблі – то лише з природних матеріалів; якщо стелити дитині постіль – то лише з натуральної тканини.

Існує безліч різновидів покриття стін спеціально для дитячих кімнат. Така фарба володіє особливими характеристиками. А для облаштування підлоги в дитячій непогано підійде ламінат, але не будь-який. Обирайте дорожчі зразки, які не містять формальдегіду – небезпечної для здоров’я речовини. В цілому, рекомендуємо використовувати максимум натуральних матеріалів.

дитяча спальня

Ну що ж, тепер вам відомо, як облаштувати дитячу кімнату правильно. А робити всі необхідні покупки найзручніше в інтернет-магазині Stulchik.com.ua, тим більше, що доставку вони роблять просто до ваших дверей! Бажаємо вам вдалого облаштування кімнати для діток!

Читайте також: Дизайнерські хитрощі для створення розкішного інтер’єру спальні