натяжні стелі переваги недоліки

Натяжні стелі – це швидкий і екологічний спосіб освіжити інтер’єр вашої оселі. Але перед тим, як обрати для дому саме цей варіант, варто оцінити всі його переваги та недоліки. Розповідаємо про все в подробицях!

Як виникли натяжні стелі і якими вони бувають

Історія натяжних стель далеко не нова, як ви могли би подумати. Ще у Древньому Римі існувала традиція натягувати різнобарвну тканину і таким чином прикрашати оселю. З часом ця ідея трансформувалася і удосконалилася, тож тепер замість тканини, яка швидко вигорає і погано розтягується, використовують еластичну плівку ПВХ. Її натягують на спеціально змонтований каркас і вирівнюють.

Найбільш популярними різновидами натяжних стель є наступні:

 • Матові – непомітно вписуються в інтер’єр і не дають полиску.
 • Сатинові – дуже схожі на матові, але мають більш гладку текстуру і посилюють відблиск.
 • Глянцеві – створюють ефект дзеркала і візуально розширюють приміщення. Але такий варіант потребує дуже ретельного підбору.

Сучасні компанії, які займаються монтажем таких стель, пропонують дуже багато ідей для дизайну. Наприклад, якщо ви захочете замовити натяжні стелі в Харкові , вам запропонують величезне різноманіття кольорів, фактур та принтів, у тому числі ексклюзивні натяжні стелі з фотодруком або ефектом 3D. Також дуже популярною є імітація зоряного неба – справжній подарунок для романтичних натур!

натяжна стеля зоряне небо

Переваги і недоліки підвісних стель

Зрозуміло, що перед вибором того чи іншого варіанту ви повинні добре подумати і поцікавитися всіма можливими нюансами, які можуть виникнути. Давайте відзначимо переваги натяжної стелі перед штукатурною:

 1. Висока швидкість монтажу.
 2. Відсутність бруду при роботі.
 3. Бездоганна площина.
 4. Ідеальний колір.
 5. Можливість установки вбудованих світильників.
 6. Безмежні можливості дизайну.
 7. Захист від протікання.
 8. Легкість приховування комунікацій.

Але не можна забувати і про недоліки, які теж присутні:

 1. Візуальне зменшення висоти приміщення.
 2. Вразливість до гострих предметів.
 3. Неможливість самостійного монтажу.
 4. Вірогідність оплавлення через використання світильників високої потужності (це легко вирішується за допомогою правильного підбору лампочок).

Як бачимо, кількість переваг суттєво перевищує кількість недоліків, тому з нечисленними мінусами натяжних стель можна легко змиритися.

натяжна стеля

Скільки коштує таке задоволення

Вартість підвісної стелі коливається залежно від площі кімнати, якості матеріалів, професіоналізму майстрів та й взагалі репутації компанії, яка пропонує вам свої послуги. В середньому можете розраховувати на ціну від 150 грн до 650 грн за 1 квадратний метр – всі розрахунки здійснюються індивідуально.

Що радять ті, хто вже має підвісну стелю

Що стосується відгуків, то більшість клієнтів залишаються задоволеними, але звертають увагу на певні важливі моменти. Зокрема, відмити натяжну стелю від кіптяви й бруду буде непросто, тому для кухні це буде не найкращим варіантом. Зате в спальню чи дитячу вона підійде ідеально, адже зовсім не шкодить здоров’ю! Ще одним сюрпризом натяжних стель може бути специфічний запах, як від нового одягу чи взуття. Проте і це не проблема – якісна плівка перестає пахнути вже через кілька днів після встановлення.

То чи варто обирати натяжні стелі для свого дому?

Замовники натяжних стель можуть впевнено підтвердити, що це найкращий, дуже економний і високотехнологічний варіант. Не маючи істотних недоліків і при величезній кількості переваг якісно змонтована підвісна стеля буде служити вам роками!