Шлях до щастя у кожного свій. Але істина в тому, що найчастіше ми самі робимо його складним і заплутаним! Психологи вважають, що головною проблемою сучасних людей є невміння насолоджуватися тим, що в них вже є, і постійна гонитва за чимось примарним і недосяжним.

На сайті Psy.systems ми знайшли цікаву думку про найкоротший шлях до щасливого життя. Переклали українською і ділимося з вами!

Менше роботи, більше відпочинку

Чим більше й напруженіше ви працюєте, тим більше повинні відпочивати. Ідеально – в пропорції 5% до 95%. Як гадаєте, 5% чи 95% від усього вашого часу має йти на роботу, щоб ви залишалися здоровою і щасливою людиною? Давайте порахуємо.

Нервова система людини складається з симпатичної і парасимпатичної систем. Перша відповідає за вироблення норадреналіну, за швидку реакцію, силу, швидкість – за якості, необхідні для полювання або захисту. Парасимпатична система дана для того, щоб отримувати задоволення від життя. Відпочивати і насолоджуватися.Яким має бути співвідношення бігу і відпочинку? 5% активної роботи і 95% релаксації. Саме такі параметри заклала в людину природа. І якщо ви порушуєте цю пропорцію, навіть якщо ви лише інтелектуально перебуваєте в адреналіновій гонці з ранку до вечора – ви не відчуваєте себе в безпеці і не відпочиваєте. Через постійний стан полювання або активного захисту ви не встигаєте відновити сили і насолодитися життям у час, що залишився від марафону зі спринтерською швидкістю.

шлях до щастя

©Bill Baren Coaching

Що вам заважає просто зараз відчути смак життя?

Озирніться навколо себе. Де ви? Хто ви? Якщо ви читаєте ці рядки, це означає, що ви народилися не в африканському глухому селі, де п’ють з калюжі, їдять зі сміттєвої купи і доживають не далі, ніж до 40 років. Ви вдома, у вас є що поїсти, ви заробляєте і перебуваєте в безпеці.

Більшість людей, на жаль, смак справжнього не відчувають. У одних мозок постійно рефлексує на тему помилок минулого, нескінченно прокручуючи негативні спогади. «А ось колишній як тоді зробив мені боляче, а мама не купила, а начальник відділу накричав! А я? Чому я промовчала, чому не жбурнула їм в обличчя все, що про них думаю? Могла ж!» Знайомий внутрішній монолог?

У інших починається футуристична паніка. «А що, якщо я завтра втрачу роботу і нової не знайду?», «А що, якщо ми почнемо зустрічатися, одружимося, наважимося на дитину, а вона народиться хворою? Жах і катастрофа!»

шлях до щастя

©Pixabay

Проблема сучасних людей в тому, що вони не насолоджуються наявним. Цьому вмінню варто повчитися у східних людей. У них є дуже гарне поняття «Машалла» – те, що дано Богом. Вийшло заробити грошей? Машалла! Дитина народилася здоровою? Теж Машалла!

Таку вдячність виявляють і еміратські шейхи, здатні в буквальному значенні слова купити півсвіту, і прості таксисти, які живуть з дюжиною родичів в одній квартирі. Вони вдячні Богу за те, що у них є.То який він – шлях до щастя?

Думку про вдячність слід відокремити від релігійного контексту і засвоїти її психологічну суть: необхідно кожен день проживати, радіючи тому, що у вас є. Чоловік? Діти? Можливість вибрати партнера з безлічі, не переймаючись тим, що цей вибір за вас зробили батьки? Можливість встигнути заробити до того, як з’явиться на світ ваш первісток? У вас є квартира? Дах над головою? Робота, можливість вчитися і розвиватися?

Можете радіти цьому не просто кожен день – хоч кожну годину. А не шукати привід побурчати і позлитися, як у вас все погано. Почніть вести «щоденник щастя» – щогодини хоч зірочку малюйте, хоч хрестик, відзначаючи думку: «Так, мені є чому радіти в цьому житті».

шлях до щастя

©Pixabay

Ви здивуєтеся, але в такому настрої справи у вас налагодяться. Вам будуть йти назустріч, вас будуть обдаровувати, вам будуть повертати посмішку і гарний настрій. Щасливі люди дійсно привертають до себе удачу, і це ніяка не містика, а звичайнісінька, прагматична психологія.

Простий приклад: ви продавець. До вас заходить покупець, посміхається, ввічливо просить показати сорочку. Цікавиться, міряє, а потім дізнається, чи можна невелику знижку отримати з нагоди дня народження. Невже ви відмовите? Ні звичайно! І постараєтеся при можливості ще й подарунок від себе вручити.

А через півгодини до вас приходить озлоблена людина з бігаючими очима, яка шукає, до чого б причепитися. «Китайське мабуть? Чому так дорого? Дешевше можна?» Навіть маючи можливість зробити знижку, ви захочете поступитися? Вам навіть продавати такий клієнтці буде неприємно. Та й знову ж, ще й поверне зі скандалом. Ні, ніяких знижок. І сама себе обслуговуй.

Так що ніякої містики. Вдячна і щаслива людина домагається бажаного набагато швидше, ніж ображений на всіх розповсюджувач негативу.

шлях до щастя

©Pixabay

Спробуйте – результати не змусять себе довго чекати!