Головний редактор Vogue China Анжеліка Чунг розповіла про те, як китайцям вдалося пережити коронавірус і що на них тепер чекає.

Коронавірус розпочав захоплення планети з Китаю: ця країна першою потрапила під удар, але й першою зуміла вистояти. Після важкої тримісячної боротьби з епідемією кількість хворих суттєво зменшилася, а нових випадків зараження практично не реєструється. Тому сьогодні, коли інші держави лише посилюють заходи безпеки, життя в Китаї поступово повертається до нормального ритму. Про закінчення карантину та суттєві зміни в звичному укладі життя країни розповіла Анжеліка Чунг (Angelica Cheung) – головний редактор видання Vogue China.Про зміни в сімейних планах

«Це мав бути особливий та радісний тиждень, наповнений вечірками, веселощами й сміхом. Ми планували відзначити 13-річчя моєї дочки Хейлі. Тепер замість цього буде тихе свято вдома і тільки її мама і тато будуть співати «З днем народження, дорога Хейлі» та виносити святковий торт.

Анжеліка з дочкою. Фото: @angelica_cheung

Я розчарована? Так, очевидно, до того ж це величезне розчарування для Хейлі, яка планувала цю вечірку протягом багатьох місяців, схвильована перспективою остаточно стати підлітком. Але з іншого боку є і плюси – за кілька тижнів самоізоляції, у відповідності з суворими указами уряду, коронавірус нарешті опинився під контролем в Пекіні. Дійсно, зараз ми, ймовірно, живемо в найбільш безпечному великому місті в світі, із щоденною появою лише кількох нових випадків зараження інфекцією, яку місцеві жителі привозять з-за кордону.

Хейлі все розуміє. Вона знає, що пережила найгіршу кризу, яку коли-небудь бачив сучасний Китай, не може ходити в школу і засмучена, що обмежена у зустрічах з іншими дітьми, щоб не наражатися на ризик зараження. Вона розуміє, що дозволити собі виїхати за межі країни на даний момент неможливо».

Про суворість карантинних обмежень

«Режиму карантину в Пекіні дотримуються дуже суворо. Моєму чоловікові Марку довелося минулого тижня вирушити у відрядження за кордон, і тепер йому загрожує два тижні домашнього карантину, тож він не може дозволити собі вийти на вулицю на свою щоденну 10-кілометрову пробіжку по парку. Що ще гірше, бабуся Хейлі не може приїхати, тому що вона знаходиться в лікарні, відновлюється після операції на стегні.

Навіть зовсім недавно, буквально шість тижнів тому, перспектива залишитися в стінах будинку на тривалий період була немислимою, не кажучи вже про те, що Європа і Сполучені Штати перебуватимуть у стані віртуальної ізоляції.

Влада Пекіну, де я перебуваю, прийняла ряд заходів для приборкання вірусу, які в кінцевому підсумку виявилися ефективними:

  • перевірки температури були обов’язковими в житлових комплексах, торгових центрах і офісних будівлях;
  • люди взагалі перестали ходити юрбами;
  • всі носили маски;
  • школи були закриті на невизначений час;
  • в барах і ресторанах не було клієнтів;
  • вулиці, зазвичай переповнені транспортом, були вільні.

Такі суворі заходи зупинили поширення вірусу, принаймні, на даний момент».

@vogue.ua

Про нові графіки роботи та навчання

«Що стосується мене, то віддалена робота виявилася надзвичайно ефективним способом виконання моїх обов’язків в якості головного редактора Vogue China. Я проводжу конференції та дзвінки протягом дня, роблячи паузу тільки для короткої перерви на обід. Я знайшла час, щоб поговорити зі співробітниками, з якими я зазвичай не проводжу багато часу, і познайомилася з ними ближче, що не завжди можливо в період роботи нон-стоп.

Відносно Хейлі, її перехід до онлайн-навчання виявився спокійним, із чітко встановленим режимом. Вона не жалкує за щоденною годинною поїздкою на автобусі до своєї школи, але відчайдушно сумує за компанією своїх численних приятелів. Вона може і вміє час від часу спілкуватися в чаті зі шкільними товаришами, але кожний такий день досить одноманітний; їм немає про що пліткувати або жартувати».

Анжеліка Чунг

Анжеліка з дочкою. Фото: @angelica_cheung

Про позитив і негатив ситуації

«Однією з моїх думок під час карантину було бажання перетворити негативні обставини, які склалися, у щось позитивне. Вимушене проведення тривалого часу в Пекіні дозволило мені приділити більше уваги розвитку цифрової версії Vogue China, провести детальну оцінку команди і переглянути нашу структуру і методи роботи. Завдяки цьому я вважаю, що ми готові до наступного підйому бізнесу, як тільки ця криза закінчиться. Недоліком, звичайно ж, є відсутність соціального спілкування і активних професійних аргументів за круглим столом, які часто призводять до творчих поривів. Відсутність можливостей для подорожей також заважає і засмучує. Я була відсутня на всіх чотирьох Тижнях моди, натомість задовольняючись прямою трансляцією.

У цій темі я досить амбівалентна. Мушу зізнатися, що мені не вистачало гострих відчуттів від живих виступів, хвилювання від того, що я побачила приголомшливі нові дизайни, можливості випити і повечеряти з давніми друзями й колегами. Але тепер я можу взяти до уваги той аргумент, що, можливо, занадто багато шоу і занадто багато поїздок просто прокручуються по колу».

Про поступове повернення до звичного життя

«Після шести тижнів драконівського ув’язнення життя поступово починає повертатися до нормального ритму: магазини відкриті, але з невеликою кількістю клієнтів, працюють ресторани і бари, в яких діє правило – не більше трьох осіб за одним столом і на певній відстані. Якщо коротко, знову з’являється подоба атмосфери великого міста, але також і відчуття, що саме життя змінилося і більше не буде колишнім. Тут, в Китаї, ми відчуваємо, що виходимо з кошмару, але поступово і нерішуче; немає святкового настрою, тільки полегшення і вдячність за те, що ми живі і здорові.

Я впевнена, що це буде головною темою для дискусій протягом наступних місяців і років, оскільки індустрія моди та інші галузі зараз адаптуються і пристосовуються до нового світу після пандемії коронавірусу. Але я абсолютно впевнена тільки в одному: коли Хейлі, нарешті, зможе влаштувати вечірку з нагоди свого тринадцятого дня народження, це стане справжнім святом вступу в її юнацькі роки. А поки що її сукні для вечірки досить сумно висять у гардеробній, готові до дії…»

Джерело: vogue.ua

Читайте також:

Без модних показів та частих мандрівок: Лі Еделькорт про світ після коронавірусу

«А може, планета хоче відпочити?» – проникливий текст із мережі