Як вибрати фарбу для волосся

Просте домашнє фарбування можна зробити самостійно і залишитися задоволеною результатом. Для цього потрібно, щоб збіглися всього два фактори: хороша фарба і правильна техніка. Розповідаємо, як вибрати фарбу для волосся.

Чи варто купувати професійну фарбу для волосся

У салонах краси використовують професійні фарби для волосся, але для домашнього фарбування підходять і звичайні. Їхній колір вже ідеально скомбінований, до того ж в комплекті вже є все необхідне: фарба, окисник, рукавички та інструкція. При покупці професійних фарб окисник продається окремо, у доволі великому обсязі. З огляду на те, що довго зберігати відкриту упаковку небажано, така покупка виходить невигідною.

При виборі фарби зверніть увагу на продукт Garnier Color Sensation – це хімічний барвник, який проникає в саме волосся і змінює його пігмент. Стійка фарба з натуральними компонентами подарує ідеальний колір волосся на 8 тижнів! Вона також надає розкішне перламутрове сяйво завдяки покращеній формулі бальзаму.

Як вибрати фарбу для волосся

Які є види фарб

Всі фарби можна розділити на 3 типи:

1. Натуральні

Це хна, басма та інші різновиди. Натуральний склад є важливою перевагою, він не псує волосся. Але такий барвник часто дає непередбачуваний результат і дуже складно виводиться. На нього вже не ляже звичайна фарба. Не варто також робити і навпаки: використовувати після фарбування хну. Та й кількість кольорів дуже обмежена.

2. Фізичні барвники

Це тоніки, спреї, відтіночні шампуні, креми і крейда. Вони не проникають всередину волосини, а залишаються на поверхні. Надають пасмам виражений відтінок, можна навіть пофарбувати волосся в рожевий або зелений, але стійкість таких барвників невелика. Зазвичай змиваються через 2-3 миття голови. Наносяться без змішування, витримувати потрібно тільки тонік, решта змивається відразу.

3. Хімічні фарби

Хімічні фарби фарбують пасма зсередини. Вони також діляться на види, в залежності від стійкості. Можуть бути стійкі, перманентні, а також засоби для освітлення і виведення чорного. Найсильніше ушкоджують волосся стійкі фарби. Колір в такому випадку зберігається до 8 тижнів, але в складі міститься аміак і перекис, які можуть попалити і висушити волосся.

Альтернатива – напівстійкі фарби без аміаку. Вони дбайливо фарбують пасма, але швидше змиваються. Якщо потрібен продукт, який повністю зафарбовує сивину, потрібно вибирати стійку фарбу з відповідною відміткою.

Як вибрати фарбу для волосся

Читайте також: Варто знати кожній жінці: 5 основних правил догляду за декольте

Як вибрати фарбу для волосся: що значить номер на упаковці

На упаковці фарби є не тільки номер, але й картинка, яка показує колір. На зворотному боці також є зразок результату, який дасть засіб при використанні його на різній базі.

Перша цифра на коробці – це тон. Цифра 1 означає чорний тон, найтемніший; а цифра 10 – це найсвітліший блондин. Кольори 2,3 позначають темний шатен і каштан, русяві відтінки позначають тонами 5-8. Існують фарби з ефектом швидкого освітлення, вони позначаються цифрою 11 і позначкою «Спешл блонд». Такі барвники можуть зробити пасма світлішими відразу на 5-6 тонів, але ризик зіпсувати волосся великий.

Потрібно відзначити, що чистий чорний колір можна отримати і в домашніх умовах, але самостійно домогтися платинового блонда або світлого відтінку без жовтизни майже неможливо. Також враховуйте, що звичайна фарба може за раз висвітлити волосся на 2-3 тони максимум. Тобто перефарбуватися з брюнетки в чисту блондинку можна, але це довга і кропітка робота, в ході якої легко можна пошкодити волосся. Якщо потрібно вийти з чорного кольору, слід звернутися до хорошого майстра, який підбере потрібний відтінок і м’яко освітлить волосся за кілька прийомів.

Тепер вам відомо, як вибрати фарбу для волосся. При виборі такого продукту віддавайте перевагу перевіреним брендам, перевіряйте дату виготовлення і сертифікат в країні покупки.