Будь-кому з нас іноді буває сумно. Все не те, хочеться залізти з головою під ковдру і ридати. Що робити? Можна заздалегідь приготувати собі «заспокійливе»: зібрати коробку (кошик, шкатулку, мішечок) для самодопомоги і відкривати її в будь-який незрозумілій ситуації!

Як зібрати таку коробку

Потрібно взяти будь-яку красиву ємність, куди буде упаковане все необхідне. Якщо немає нічого підходящого – підійде навіть шухляда в столі. Місце для «ліків» може бути оформлене так, як захочеться – тут все залежить тільки від польоту фантазії. Нехай кожного разу, коли відкривається скарбниця, у вас знайдеться привід для посмішки!

©Pexels

Що покласти всередину

А тепер найцікавіше: що ж такого можна покласти всередину? Вибрати потрібно те, що надихає і зігріває вас, заряджає енергією і дає надію на краще, завжди піднімає настрій! Саме такі речі повинні лежати в цій своєрідній аптечці. Не варто класти туди їжу й не дуже корисні для здоров’я речі. Це повинно бути те, що відверне вас від сумних думок і переведе увагу на почуття. Ідеально, якщо чарівна коробка підійде на будь-який випадок, що б не сталося.

Ось кілька варіантів для наповнення. Свої «вітаміни» теж можна додавати:

  • Красивий зошит і ручка. Один із найдієвіших способів впоратися з нудьгою – написати про те, що на душі. Про всі думки, емоції. Може, захочеться їх намалювати – обмежень немає.
  • Набір для СПА. Бомбочка для ванни, ароматний гель для душу або крем для рук – саме час побалувати себе і розслабитися!
  • Смачний чай. Кілька мішечків або пакетиків з улюбленими смаками чаю – те, що потрібно. Дуже добре поєднується з пунктом вище: заварити напій з приємним ароматом і випити його після (або під час) розслаблюючої ванни.
  • Листи та листівки. Багатьом із нас дарують листівки зі смішними написами або з побажаннями, але не зовсім зрозуміло, що потім з ними робити. Така коробка – найкраще місце для їх зберігання. Завжди можна перечитати і посміхнутися!
  • Позитивні фотографії. Можна надрукувати кілька дорогих серцю знімків, де є багато посмішок або зафіксовані миті, проведені з друзями та близькими. Можливо, це будуть світлини з минулих подорожей або зображення місць, в яких ви тільки мрієте побувати.
  • Флешка з улюбленими фільмами або музикою. Нехай на ній будуть мелодії, які піднімають настрій, а ноги самі несуть у танок! Танці – це чудовий спосіб перемогти нудьгу. Якщо є час на перегляд улюбленого фільму – прекрасно. Через півтори години розпачу наче й не було!
  • Мотивуючі цитати. На щастя, хороші часи трапляються частіше поганих. У день, коли настрій прекрасний і все навколо радує, можна взяти красиві картки й записати кілька надихаючих цитат. Коли буде потрібно, прочитайте їх і згадаєте, як чудово ви почувалися тієї миті. Погані часи завжди змінюються хорошими!

Такий бокс для боротьби з сумом можна зібрати собі або подарувати близькій людині. Якщо добре знати, що може підняти їй настрій, подарунок виявиться дуже приємним, оригінальним і виручить в будь-який непростій ситуації. А у випадку затяжних пригнічених станів звертайтеся за допомогою до психолога, психотерапевта або психіатра.

Читайте також: Невловима душевна гармонія: 7 законів, щоб віднайти і втримати цей стан