Поява в сім’ї малюка – бентежна подія. Життя батьків відтепер зміниться назавжди, буде сповнене нових емоцій, подій, радощів! Але водночас додається і турбот та тривог. Перше завдання, яке потрібно вирішити ще до народження немовляти, – облаштувати кімнату для нього. Що знадобиться малюкові насамперед і на чому зупинити свій вибір – про це йтиметься у статті.

Ремонт

Готуючи кімнату для немовляти, важливо насамперед думати про безпеку. Усі покриття та оздоблювальні матеріали, які будуть використовуватись, повинні обов’язково відповідати цій вимозі. Варто відмовитися від матеріалів, які накопичують пил – мова йде про килими з довгим ворсом, штори та інше. Спокійні, пастельні тони в інтер’єрі не перевантажують нервову систему та сприяють гармонійному розвитку малюка.

Ліжечко

Малята першого року життя багато часу проводять уві сні. Тому вибір комфортного та зручного дитячого ліжечка – питання дуже важливе! Краще віддати перевагу меблям з натурального дерева, пофарбованого нетоксичними складами. Ліжечка дитячі можуть мати кілька регульованих рівнів висоти та полоззя або маятниковий механізм для заколисування.

Матрац повинен бути досить жорстким для правильного формування хребта дитини. Один з найпопулярніших гіпоалергенних наповнювачів для матраца – кокосова койра. Наматрацник захистить матрац від забруднень та намокання. Розташовувати ліжечко потрібно якомога далі від входу в кімнату та від стін, суміжних із галасливими кімнатами. У ліжечко можна повісити іграшки, мобілі, які неодмінно зацікавлять дитину, сприятимуть розвитку зорового сприйняття.

дитяче ліжечко

Пеленальний столик

Дуже зручне місце для догляду за малюком – пеленальний столик. На ньому змінюють підгузок, виконують гігієнічні процедури та щоденний масаж. Столик із комодом дозволяє також зберігати все необхідне під рукою. Ящики комодів дуже місткі та просторі. З такими меблями можна максимально раціонально використовувати місце в дитячій кімнаті, не нагромаджуючи її зайвим.

Радимо також придбати зволожувач, за допомогою якого можна підтримувати потрібний рівень вологості у кімнаті, де спить дитина. Такі пристрої, як відео- і радіоняні також істотно полегшують життя батьків.

Корисними та зручними в догляді за малюком є також подушки для годування. З ними хребет і руки матері не втомлюватимуться. Ці подушки можна також використовувати як кокон-гніздечко, щоб малюк почував себе захищеним.