Як досягти гармонії в житті

Мабуть, у кожного з нас в оточенні є люди, які мають успішну кар’єру, але не мають щасливої сім’ї. Або навпаки: з особистими стосунками у них все добре, але в плані самореалізації та духовного розвитку – ніяких здобутків. Або вони настільки присвячують себе саморозвитку, роботі та навчанню, що просто забувають турбуватися про своє здоров’я, і в результаті фізичний стан їхнього тіла бажає кращого.

У чому їхня проблема? Вони просто не знають, як досягти гармонії в житті. А, між іншим, і древні філософські трактати, і сучасні психологи в один голос говорять нам про одне і те ж: щоб жити повноцінним і щасливим життям, ми повинні дотримуватися одного важливого принципу. Це принцип збалансованості, і його порушення обов’язково веде до внутрішнього дискомфорту людини.П’ять важливих аспектів життя

Життя кожної людини охоплює п’ять найважливіших аспектів, які повинні бути врівноваженими:

1. Здоров’я (фізична активність, правильне харчування, догляд за своїм тілом)
2. Стосунки (кохання, родина, друзі, інші соціальні зв’язки)
3. Кар’єра (робота, фінанси, досягнення)
4. Самовдосконалення (творчість, духовний розвиток)
5. Відпочинок (повноцінний сон, вміння розслаблятися та насолоджуватися життям)

Як досягти гармонії в житті

На жаль, багато людей мають те, що можна назвати «незбалансованим успіхом»: величезні досягнення в одному або двох аспектах свого життя, але значні прогалини в інших. Для необізнаного оточення такі люди можуть здатися «дико успішними», «такими, що живуть своєю мрією» і так далі, але те, що залишається поза кадром, вражає. Їхнє сімейне життя може бути нещасним, вони можуть бути фізично слабкими або психологічно пригніченими. У будь-якому випадку, таке незбалансоване життя коштує занадто дорого.

Чому ми допускаємо переважання одних аспектів над іншими?

У більшості випадків це можна пов’язати з неправильними уявленнями про щастя. Наприклад, є люди, які вірять в те, що щасливішими їх зробить велика кількість грошей. Вони встановлюють своїм пріоритетом роботу і витрачають стільки зусиль на свою кар’єру та збільшення статків, що не мають достатньо часу для інших важливих аспектів життя. Вони не проводять час зі своєю сім’єю та друзями, не розвиваються духовно, не тренуються та не відпочивають. В результаті в їхньому житті відбувається розвиток одного аспекту за рахунок інших, а це не приносить задоволення.

Як досягти гармонії в житті

©Pixabay

На жаль, іноді розуміння цього приходить через багато років, коли час вже втрачено. Ось чому так важливо прикладати цілеспрямовані зусилля для того, щоб утримувати баланс та рівновагу.

То як досягти гармонії в житті?

Перш за все, ви повинні проаналізувати те, як ви живете зараз. Чи достатньо уваги ви приділяєте розвитку всіх п’яти сфер свого життя? Чи не розвиваєте один аспект за рахунок інших? Іноді корисно навіть спитати про це людей із найближчого оточення. Ви здивуєтесь, як іноді може відрізнятися ваше особисте бачення ситуації і бачення тих, хто спостерігає за вами збоку!

Далі все просто: визначивши проблемні аспекти, ви зможете перебудувати свій спосіб життя так, щоб урівноважити свій час та зусилля. Найважливіше тут – чітко усвідомити, що саме ви хочете бачити в кожній з п’яти сфер вашого життя. Розуміння цього спрямує вас на правильний шлях і підкаже, як саме потрібно діяти: щось «підтягнути», а щось «відпустити». Пам’ятайте, що жоден із цих аспектів не повинен бути обділеним увагою, адже всі вони рівноцінно важливі для вашого щасливого та повноцінного життя.

Як досягти гармонії в житті

©Pixabay

Досягти гармонії в житті непросто, і деяким людям це так ніколи і не вдається. Але якщо ви усвідомите важливість рівноцінного розвитку кожного з цих п’яти аспектів та переосмислите своє відношення до цього, то ваше життя обов’язково зміниться на краще!

Читайте також: Як покращити життя: 15 простих кроків, що точно подіють!