День молоді

День молоді є офіційним святом усіх українських парубків та дівчат, яке щороку відзначають в останню неділю червня (у 2021 році воно припадає на 27 число). Як воно виникло та як його відзначати – розповідаємо у нашому матеріалі!

Це свято особливе й унікальне, адже молодість ― це неповторний та водночас відповідальний період в житті кожної людини. Це та пора, коли ми вступаємо у самостійне життя та приймаємо свої перші важливі рішення, коли навіть маленька перемога ― запорука успіху. Це час, коли ми можемо реалізувати свої найсміливіші мрії та бажання, прагнемо знайти свій життєвий шлях, дивуємо усіх найсміливішими ідеями та рішучими кроками!

День молоді: як виникло свято

День молоді у нас відзначався ще тоді, коли Україна входила до складу Радянського союзу. Ще у той час, 7 лютого 1958 року, урядом було встановлене свято «День радянської молоді», яке відзначалось останньої неділі червня. Коли Україна здобула незалежність, у 1994 році тодішнім президентом Леонідом Кравчуком був підписаний новий указ про святкування Дня молоді. І за традицією, тепер щороку під кінець першого літнього місяця ми святкуватимемо цей день!

Як відзначають День молоді в Україні

Юність та молодість ― це не лише найпрекрасніший період в житті, а й особливий стан душі. Традиційно у цей день прийнято влаштовувати музичні фестивалі, концертні програми, цікаві флешмоби та квести, а також благодійні заходи. В багатьох містах організовують масштабні спортивні ігри, велопробіги та різноманітні змагання, які проводяться для того, щоб привернути увагу молоді до необхідності здорового способу життя.

До речі, держава також не стоїть осторонь цього свята. У День молоді зазвичай прийнято нагороджувати талановиту молодь з різних галузей: наукової, виробничої, спортивної, військової тощо. Тому щорічно Кабінет міністрів з цієї нагоди вручає шістдесят премій молодим людям.

Варто зауважити, що в Україні День молоді залюбки відзначають усі бажаючі. І хоча офіційно молоддю вважаються люди віком від 18 до 35 років, Всесвітня організація здоров’я встановила нові норми. Згідно них до категорії молодих людей можна зараховувати й тих, кому ще не виповнилося 45 років.

В цілому ж, не важливо, скільки вам років. День молоді ― це свято літа й позитиву! Це гарний привід весело провести дозвілля, привітати усіх хлопців та дівчат, а заразом усіх тих, хто молодий душею. Тому вітаємо усіх причетних зі святом та бажаємо залишатись молодими протягом усього життя!

Текст: Тетяна Вечера
Головне зображення: Shutterstock

Читайте також: Цитати про дружбу: що ми знаємо про справжніх і фальшивих друзів