День ангела Назара

Назар – старовинне чоловіче ім’я, яке досить поширене в Україні і особливо на Закарпатті, а День ангела Назара відзначається 27 жовтня. У нашому матеріалі розповідаємо, звідки походить це ім’я і якими особливостями характеру вирізняються його власники.

Значення імені Назар та його походження

Існують різні версії походження імені Назар:

• Згідно з однією це ім’я походить від пізньолатинського Nazarius і в перекладі значить «той, хто родом із Назарета».

• Дехто з фахівців вважає, що ім’я Назар має єврейське походження і перекладається як «людина, яка присвятила себе Богу».

• Інші переконані, що це ім’я має арабське походження і перекладається як «далекоглядний».

Зменшувально-пестливі форми імені: Назарко, Назарик, Заря, Назарчик.

День ангела Назара

Свої іменини Назари святкують декілька разів на рік:

  • в травні: 10 числа;
  • в червні: 12, 17;
  • в липні: 28;
  • в жовтні: 27;
  • в листопаді: 18;
  • в грудні: 9.

День ангела Назара, привітання

Чоловіки на ім’я Назар мають три святих покровителя:

1. Преподобний Назарій Олонецький, який є одним із засновників монастиря Іоанна Предтечі на острівці Мурма біля Онезького озера.

2. Мученик Назарій Римлянин. Був народжений у Римі та ще з юних років хотів присвятити своє життя служінню Богові. Він проповідував віру в Ісуса Христа, допомагав християнам в часи гоніння та навертав язичників у християнство. Був засуджений до страти.

3. Новомученик Назарій Шатурський, котрий 1919 року став священником при Богородице-Різдвяному храмі. В 1937 році він був звинувачений у «антирадянській агітації», арештований та засуджений до розстрілу, який відбувся того ж року.

Що несе ім’я Назар своєму власнику

Характер та доля чоловіка на ім’я Назар часто залежить від пори року, в яку він народився. Зимовий Назар – ревнивий та впертий. Зате він наділений такими рисами характеру як наполегливість та завзятість, які сприятимуть швидкому досягненню поставлених цілей. Весняний Назар трохи скритний, але товариський та добродушний, завжди готовий прийти на допомогу. Назар, народжений влітку, – відданий сім’ї. Родина для нього завжди на першому місці, тож увесь вільний час чоловік займається облаштуванням будинку та вихованням дітей. Чоловіки з іменем Назар, які народились восени, дуже розважливі, люблять конкретику. Перш ніж прийняти будь-яке рішення, добре усе обмірковують.

Назар у дитинстві

Маленький Назарчик – це веселий, пустотливий і дуже рухливий хлопчик, який при цьому не створює жодних проблем своїм батькам. Назар росте доброю й слухняною дитиною. Завжди намагається уникати будь-яких конфліктів з іншими людьми. Проте це зовсім не означає, що він слабохарактерний! Хлопчик дуже комунікабельний, без проблем знаходить спільну мову з усіма оточуючими. А його здатність знаходити собі друзів за кілька хвилин у багатьох може викликати здивування. І ця його особливість, до речі, буде супроводжувати Назарчика протягом усього життя.

Навчається Назар без особливого ентузіазму. А все тому, що, по-перше, він не може всидіти на одному місці, а по-друге – йому не зовсім цікаві ті предмети, яким навчають у школі, особливо точні науки. Зате у напрямку спорту хлопчик має чудові перспективи! Він любить футбол, акробатику, їзду на велосипеді. Якщо він регулярно займатиметься спортом, це загартує його вольові якості, а також задовольнить його потребу в постійному русі. Спорт впливатиме не лише на фізичний розвиток дитини, а й на розумовий.

Назар у дорослому віці

Дорослий Назар – це такий самий жартівник і оптиміст по життю, як і Назар маленький. Він дуже привітна, добросовісна та порядна людина. Щоправда, інколи Назар буває дещо непередбачуваним, несерйозним та непостійним. Любить спорт, подорожі та й взагалі активно проводити час. Назар – волелюбний та незалежний, трохи егоїст, і страх як не любить, коли його в чомусь обмежують. В душі ж власник цього імені – справжній романтик, який має гарну уяву. У нього хороший стиль та смак, тому чоловік з іменем Назар може стати чудовим дизайнером.

Також слід додати, що Назар – це не та людина, котра буде займатися однією справою протягом усього життя. Рано чи пізно робота може йому набриднути, тим паче, коли вона стає безперспективною, як йому здається. Проте, працюючи серед однодумців, Назар зможе показати і хорошу ефективність. Йому підходить професія бухгалтера, адвоката, аудитора, слюсара, фотографа, розробника. Успіх чекає на Назара у тих галузях, до яких він проявлятиме щире зацікавлення та бачитиме максимальну віддачу у вигляді взаємної поваги, подяки від співробітників і, звісно ж, матеріального підкріплення.

Назар в коханні

Власники цього старовинного імені – це зазвичай дуже привабливі та сильні чоловіки, проте з жінками ведуть себе досить скромно. До протилежної статі вони ставляться з великою повагою. У стосунках прагнуть сильних, взаємних та щирих почуттів. Зустрівши свою половинку, чоловік на ім’я Назар з обережністю відкриває свої почуття, адже побоюється, аби кохана не обдурила й не зрадила його. Але, переконавшись в щирих почуттях своєї обраниці, він без зайвих сумнівів освідчується їй.

Варто зауважити, що Назар ніколи не покохає вродливу, сексуальну, але обмежену й безпринципну жінку. Для нього вкрай важливо, щоб у його другої половинки була світла душа і добре серце. На його думку, жінка повинна бути справжньою берегинею домашнього вогнища. Заради коханої чоловік може відмовитися навіть від деяких свої звичок та принципів. І це зовсім не вияв слабкості з його боку. Бо для нього кохання – це рушійна сила, здатна подарувати людині мудрість та силу для нових досягнень. А взагалі, цьому чоловікові потрібна жінка-«приборкувачка», з якою Назар був би трохи спокійнішим.

Найкращі стосунки у Назара складатимуться з Катериною, Вікторією, Марією, Ангеліною, Іриною, Лілією, Каміллою. А от несумісність у нього з жінками на ім'я Варвара, Олена, Аліса, Єлизавета, Христина.

Як бачите, Назар – яскрава, але дещо суперечлива особистість. Його характер можна назвати м’яким, але сам він справляє враження впевненого та енергійного чоловіка. А в День ангела Назара не забудьте привітати своїх знайомих чоловіків!

Текст: Вечера Тетяна

Читайте також: Значення імені Марія: що означає та звідки походить найвідоміше жіноче ім’я