доросла жінка

Саме так це і трапляється: не встигаєте ви озирнутися, як ваш вік уже наблизився до позначки 40 років. Дехто може впасти у справжню депресію, але це зовсім не привід для смутку! Просто вважайте цю цифру своєрідним контрольним маркером, адже існують речі, яким ви повинні були навчитися до цього часу.

Хочете дізнатися, що саме слід було зробити до 40 років? Тоді читайте наш список обов’язкових пунктів, яким ви давно повинні були сказати «Так!»1. Більше часу на самоті

У вас може й не бути можливості робити це часто, особливо, якщо маєте сім’ю і дітей. Але важливість проведення часу на самоті важко переоцінити, і у віці сорока років багато хто починає розуміти це. Навіть кілька хвилин на день, які ви проведете за прослуховуванням улюбленої музики чи читанням книги, або просто наодинці зі своїми думками, допоможуть вам бути тим, ким ви є. До цього віку ви повинні навчитися насолоджуватися власним товариством і любити свої «одинокі» хвилини.

жінка лежить під квітучим кущем

©unsplash.com

2. Вміння відмовляти

Хоча психологи радять нам не боятися говорити «Так!» новому досвіду й сміливо виходити з зони комфорту, вони також підкреслюють важливість своєчасної відмови. Психіатр Еріка Корман пояснює: «Прийшов час усвідомити, що наше життя коротке, і ми не можемо дозволити собі витрачати час на речі, які нам не подобаються або не підходять. Навчіться відмовляти людям, які вам неприємні, не турбуючись про те, що хтось із них буде погано про вас думати».

3. Нові кроки в кар’єрі

Ви не замислювалися, чому в одних до сорока років кар’єра складається вдало, а інші так і продовжують топтатися на одному й тому ж місці? На жаль, занадто мало людей насправді закочують рукави, щоб заробити підвищення, якого вони заслуговують. І стримує їх не відсутність знань чи умінь, а елементарна невпевненість в собі. У кожного з нас в голові сидять занепокоєння і сумніви, але ми повинні вжити заходів і хоча б спробувати щось змінити в своєму професійному житті.

4. Прощення себе

Якщо ви досягли зрілого віку і не відчуваєте жодних жалкувань через минулі рішення – вітаємо, адже ви дійсно унікальна людина! Насправді, більшість з нас в тій чи іншій мірі звинувачують себе за те, що скоїли в минулому. Але в міру того, як ви рухаєтеся вперед, ви повинні відкинути всю провину і сором! Ось що радить Жаклін Меллон, бізнес-тренер і коуч з питань особистого життя: «Навчіться дякувати собі за кожен крок на своєму шляху, особливо за моменти, про які ви шкодуєте. Зробивши це, ви відчуєте себе щасливішими і почнете цінувати себе».

жінка в окулярах від сонця

©unsplash.com

5. Допомога іншим

Щоб зробити добру справу, не потрібен грандіозний план по перегляду влаштування світу. В середині життя ви вже повинні знати, що хоч допомогти всім неможливо, але це не означає, що не потрібно робити навіть поодиноких спроб. Якщо ви насправді хочете змінити ситуацію на краще і вірите в свої сили, то допоможіть хоча б комусь: це може бути волонтерство в притулку для тварин, допомога сиротинцям чи щось інше. Навіть похід в аптеку за ліками для літньої сусідки може стати доброю справою!

6. Вміння подорожувати

Швидше за все, до цього віку ви вже встигли побувати в багатьох містах і країнах, але, напевно, робили це як і сотні інших туристів. Трансфер від аеропорту, поселення в готель, відвідування визначних пам’яток і повернення додому – це все непогано, але так ви ніколи не зможете пізнати нові місця по-справжньому. Настав час випробувати новий тип подорожей! З’ясуйте, де люблять проводити час місцеві жителі, які ресторанчики і кафе у них найпопулярніші, як вони відпочивають – тільки так ви зможете насолодитися їхньою культурою і по-справжньому оцінити нові неймовірні куточки нашої планети!

7. Робота мрії

У кожного є свої погляди на те, що є для нас досяжним, а що виходить за межі можливостей. І дуже часто ми продовжуємо працювати на звичній та надійній роботі, яка не приносить ніякого задоволення. Але до сорока років потрібно перестати боятися ризикувати і зайнятися, нарешті, тим, про що ми завжди мріяли!

бізнес, жінки в офісі

©unsplash.com

8. Новий спорт або хобі

Ніколи не пізно спробувати щось нове, особливо якщо це хобі або спортивні заняття, які можуть принести вам радість. Зрештою, дітям, якщо вони у вас є, постійно пропонуються нові спортивні заходи і уроки. Настав час взяти з них приклад і отримати задоволення від нових навичок та вмінь! У нашому мінливому цифровому суспільстві ми розучилися робити що-небудь виключно для задоволення. Але хобі й спорт не обов’язково повинні зводитися до досягнень і трофеїв, адже іноді життя може бути просто забавою!9. Позбавлення від токсичних людей

Ерін Уотен, особистий тренер зі здорового способу життя, наголошує, що ми втрачаємо дуже багато енергії, якщо оточуємо себе токсичними людьми. Інколи визначити руйнівні романтичні стосунки можна досить легко, натомість невідповідну дружбу чи родинні зв’язки розгледіти вже складніше. «Токсичною людиною може бути ваш найкращий друг, ваш начальник або навіть ваш брат. Знайте, що вам потрібно звільнити місце для людей, які дійсно вас розуміють», – говорить вона.

10. Справжнє кохання

Якщо ви вже в шлюбі, згадайте, коли востаннє ви докладали зусиль для поглиблення вашого зв’язку? Якщо ви самотні, подумайте – чи готові ви показати свою вразливість перед іншою людиною? Справжнє кохання вартує цих зусиль і ризиків, а єдиний спосіб знайти його – відкрити своє серце якомога ширше!

мужчина і жінка тримаються за руки в кафе

©unsplash.com

11. Увага до власного здоров’я

За словами лікарів, найбільший ризик для здоров’я несуть шкідливі звички. Вони є в кожного з нас, будь це регулярний недосип чи куріння, але коли ми наближаємося до сорока, то належне відношення до свого тіла стає пріоритетом. Ви повинні підтримувати здорову вагу, правильно харчуватися, давати собі фізичні навантаження, достатньо спати – тобто робити все те, що дозволить вашому організму почуватися здоровим.

12. Переможені страхи

Чого ви боїтеся найбільше? Літати? Пірнати? Або, може, вас з дитинства лякали клоуни? Психотерапевт Дарлін Санторе вважає, що до 40 років ви повинні зробити переоцінку своїх цінностей. «Зіткнення з фобією не буде таким страшним, як ви думаєте, і як тільки ви подивитеся їй в обличчя, то зможете перемогти», – говорить вона.

13. Власна справа

У вас може не бути грандіозних підприємницьких планів, але, швидше за все, у віці 40 років ви вже точно знаєте, яка справа приносить вам найбільше задоволення. Це може бути випікання фірмових тістечок чи створення предметів мистецтва з підручних матеріалів. Вивчіть, наскільки прибутковим може бути ваш маленький бізнес. З появою інтернету практично немає ніяких обмежень для того, щоб розпочати заробляти на своєму хобі.

портрет молодої жінки, погляд

©unsplash.com

14. Чесність по відношенню до батьків

Навіть тим, у кого було щасливе дитинство, властиво деякий час ображатися на своїх батьків. Доктор філософії Сара Шевіц рекомендує, нарешті, зламати цей лід. «Якщо у вас залишилися нез’ясовані питання, задайте їх батькам! Запитайте їх, чому вони поводилися саме так, і спробуйте зрозуміти їх. Поясніть, як вам важливо почути, що вони пишаються вами. Зробіть це зараз, поки не стане занадто пізно», – радить вона.

15. Переосмислення себе та своїх цінностей

Ніколи не пізно стати людиною, якою ви завжди хотіли стати. Наше минуле і наші власні обмеження переконують нас в тому, що ми не можемо змінитися. Але іноді нам випадають можливості, коли переосмислення себе і перехід на інший рівень цілком можливі! Потрібно просто ризикнути зробити це.

Сорокарічний вік – це своєрідна межа, але одночасно й новий початок. Зробіть ці речі, якщо ви ще не зробили їх раніше, і продовжуйте насолоджуватися своїм життям навіть в 40 років!

За матеріалами: rd.com

Читайте також: Весняне перезавантаження: як полюбити себе і своє тіло за 14 днів