манікюр

Вода робить манікюр більш приємним, але чи робить вона його ефективнішим? Варто спробувати безводний різновид процедури, адже саме сирі нігті найчастіше є причиною швидкого розтріскування покриття. Звичайно, ніхто не наносить лак на вологу поверхню, але найчастіше невидима вода залишається усередині нігтьових пластин. І через день-другий фізика починає брати гору, руйнуючи декор.

Зволожувати нігті перед фарбуванням – спірне рішення

Ванночка з теплою водою для рук перед початком процедури така приємна, але така підступна! Просто вода збільшує нігті, вони швидко вбирають вологу. А ось повертають неохоче — справжнє, а не просто поверхневе висихання займає десь годину. Хто готовий переривати манікюр на такий довгий час? Усі, ну або переважна більшість невідкладно переходять до наступних етапів:

  • дезінфікують руки;
  • підпилюють та полірують нігті;
  • обробляють кутикули;
  • наносять основу, колір, верх…

І ось часто трапляється, що лаки висихають, поки нігті зсередини вологі, а відповідно – розширені. Поступово висихаючи, вони зменшуються, деформуючи декоративне покриття. Тож не варто дивуватися, якщо манікюр почне тріскатися вже наступного дня!

Особливо страждають від цього звичайні лаки, що сохнуть на повітрі. Гелеві мають деяку еластичність, особливо представлені тут: https://staleks.ua/gel-laki-dlya-nogtey/. Але міцність будь-яких може постраждати від води, що залишилася всередині, адже вона всіма способами буде шукати собі шлях назовні, наче тиснути знизу.

Безводний манікюр: інші переваги

Де вода, там бактерії, а де вона не може вільно випаровуватися, застоюється, там з’являється сприятливе для патогенів середовище. Ну а лак поверх зволоженої нігтьової пластини є бар’єром для її випаровування. Крім того, чим менше води використовують салони, тим безпечніше та екологічніше. Пластикові ванни, звичайно, повинні дезінфікуватися перед кожним наступним використанням, але цей матеріал складніше знезаражувати, ніж металеві манікюрні інструменти (маникюрные инструменты).

Крім того, довге купання рук може спровокувати відшаровування кутикули, яка теж вбирає воду. Та й жива шкіра це робить, і якщо зволожити її перед нанесенням поживних кремів і олій, виникає ймовірність, що вони просто не проникнуть, адже внутрішні шари дерми вже зайняті.

Тож у теорії безводний манікюр має незаперечні переваги. Та й на практиці: сьогодні це тренд, з’являється все більше салонів, які практикують саме його. Дана технологія дозволяє працювати швидше та ефективніше, без вкладень у зайве обладнання та ресурси.

Чи можливий догляд за кутикулою при сухому манікюрі?

Раніше безводний манікюр обходили стороною, тому що він асоціювався з обрізанням кутикули. Це несе значно більше ризиків, ніж її відсунення після розпарювання рук у ванночці. І ось мокрий манікюр роками заслужено домінував.

Але зрештою фахівці знайшли ефективні способи безпечно та якісно доглядати суху кутикулу. Тепер існують надійні та приємні методики її підпилювання. Ну а птеригій, тобто сліди кутикули безпосередньо на нігті, вже давно видаляють спеціальними баффами.

Головне – не перестаратися. Основна порада: вибирайте майстра відповідально, а пробуючи робити щось самостійно – дійте без максималізму.