як заморозити ягоди

Ягідний сезон триває! Полуниця, суниця, чорниця, аґрус, ожина, малина, смородина – всі ці природні скарби містять безліч надзвичайно корисних для здоров’я та молодості речовин, тому не обмежуйте себе в їх споживанні. А знаючи, як заморозити ягоди, ви зможете розтягнути задоволення і будете насолоджуватися літніми вітамінами ще й взимку!Чому заморожування ягід – це найкращий спосіб їх зберігання

Пригадайте, що робили наші бабусі, маючи надлишок сезонних ягід? Правильно, варили з них компоти та варення! Безперечно, це було дуже смачно, але чи насправді корисно? Адже сьогодні нам зі всіх сторін розповідають, що консервація – це шкідливо для здоров’я, не кажучи вже про кілограми цукру, які використовуються в таких рецептах.

заморожена малина, заморожені ягоди

©Getty Images

А ось заморожування ягід – це зовсім інша справа! І ось всього кілька основних переваг:

• для заморожування вам знадобляться лише ягоди, і ніяких додаткових інгредієнтів;
• сам процес дуже простий і займає набагато менше часу, ніж, приміром, приготування варення;
• заморожені ягоди зберігають більшість корисних речовин, а також смак та аромат свіжих ягід;
• калорійність заморожених ягід практично не відрізняється від калорійності свіжих плодів, чого не скажеш про то й же компот чи варення, приготовані з великою кількістю цукру;
• існує безліч способів використання зморожених ягід: з них можна готувати смузі, коктейлі, ягідні соуси; додавати їх у випічку, морозиво та десерти; прикрашати ними готові страви і тому подібне.

Сподіваємося, ви вже впевнилися в тому, що заморожування – це найкращий спосіб зберігання сезонних ягід. Тепер залишилося тільки зробити все правильно, і ми розкажемо, як.

Як заморозити ягоди: прості кроки

заморожені ягоди

©WallpapersCraft

Ось кілька загальних правил заморожування для всіх видів ягід:

1. Переберіть плоди і переконайтеся, що серед них немає стебел, листя, незрілих або пошкоджених ягід. Якщо ягоди мають кісточки (вишні, черешні), то їх перед заморожуванням краще видалити.

2. Обережно промийте плоди в холодній воді.

3. Обов’язково просушіть ягоди на чистому паперовому або тканинному рушнику, інакше через зайву вологу вони можуть злипнутися в одну велику неестетичну грудку.

4. Викладіть ягоди на деко для випікання або будь-яку іншу рівну поверхню, яка поміститься в морозильну камеру, і заморожуйте їх шарами. 

5. Після заморожування кожної порції ягід зсипайте їх у пластикові контейнери або в пакети з застібками-зіперами, де вони і будуть зберігатися. Перед тим, як закрити застібку, обережно витисніть з пакету повітря.

заморожена чорниця в скляній банці

©Getty Images

Заморожені ягоди можуть зберігатися в морозильній камері до року часу і обов’язково стануть вам у нагоді взимку. Забезпечте себе і свою родину вітамінами!

Читайте також: Прохолодна смакота: 3 домашніх рецепти морозива від Джеймі Олівера