озера України

Відпустка – це не лише лінивий відпочинок на морському узбережжі. Спробуйте відкрити для себе цікаві куточки нашої країни, адже подивитися і справді є на що! Взяти хоча б озера України – їх у нас кілька тисяч, і кожне особливе по-своєму. Ми відібрали п’ятірку найкрасивіших водойм, для відвідин яких не потрібні ніякі візи – просто збирайтеся і їдьте туди!1. Сиваш

Уявіть собі плесо неймовірної краси, вода в якому має ніжний рожевий відтінок… Додайте ще й лікувальні та омолоджувальні властивості цього місця, і отримаєте справжнє чудо природи – озеро Сиваш в Херсонській області!

озера України

Сиваш

Вчені вважають, що ця унікальна водойма, насичена великою кількістю солі та лікувальної глини, є нащадком прадавнього Лемурійського моря. Такі «мертві» озера є тільки у двох місцях світу: в Ізраїлі та в Україні! Рожевого кольору вода тут набуває лише в теплий сезон, тому майте це на увазі, плануючи подорож.

озера України

Сиваш

озера України

Вигляд просто фантастичний! Озеро Сиваш

2. Ялпуг

В Одеській області знаходиться Ялпуг – найбільше прісноводне озеро України лиманного походження. Його загальна площа складає аж 142 квадратних кілометри, і це друге за розмірами озеро в Європі. Тут надзвичайно багата флора і фауна, однієї тільки риби водиться більше трьох десятків видів – справжній рай для рибалок!

озера України

Ялпуг

З кожним роком помилуватися мальовничими пейзажами цього озера приїжджають все більше туристів – завітайте сюди і ви!

озера України

Хвилі озера Ялпуг приваблюють також і спортсменів3. Світязь

Ця перлина Волині просто не могла не увійти в наш перелік! Кришталево чиста водичка, пісочні пляжі та соснові ліси приваблюють сюди безліч бажаючих гарно відпочити, тому літом тут буває досить людно.

озера України

Світязь

озера України

Острів на Світязі

Світязь входить до групи Шацьких озер і є найглибшим природним озером України. Його особливістю є хімічний склад води: вона містить гліцерин, срібло та йод, тож має цілющі властивості. А ще це озеро є одним із семи природних чудес України!

озера України

Світязь

4. Синевір

«Морське око Карпат» – найбільше і найглибше високогірне озеро України, яке утворилося внаслідок землетрусу. Синевір здавна був оточений загадками та легендами, що надає йому містичного ореолу і вабить сюди туристів зі всього світу.

озера України

Синевір

Вода в озері чиста і дуже холодна, а купатися тут заборонено. Зате споглядати навколишню красу можна скільки завгодно – і це насправді варте того, щоб приїхати сюди!

5. Блакитні озера

Неподалік села Олешня в Чернігівській області розташовані три мальовничі озера, які називають Блакитними. Вода тут неймовірна – вона має дуже насичений блакитний відтінок, який і дав назву водоймам. А пов’язано це з тим, що на дні озер знаходиться кварцевий пісок, адже колись тут були промислові кар’єри по його видобуванню. Так-так, ці фантастично красиві озера мають штучне походження! Коли глибина кар’єрів досягла лікувальних артезіанських вод, вони заповнили собою улоговини, утворивши красиві водойми.

озера України

Блакитні озера

озера України

Блакитні озера

Місця навколо Блакитних озер просто казкові – густі соснові ліси, тиша і краса! Крім купання в цілющій водичці, туристи можуть назбирати грибів та ягід, та й просто насолодитися відпочинком на лоні природи.

озера України

Блакитні озера

Перелічені озера й справді дуже мальовничі та по-своєму унікальні. Тому пакуйте валізи і починайте планувати майбутню мандрівку рідною країною!

Читайте також: Наймогутніші місця сили Карпат: 5 містичних чудес природного походження