свято Михайла

Собор святого архистратига Михаїла, або свято Михайла, відзначається християнами щороку 21 листопада. Про історію, традиції та прикмети цього дня читайте далі.

Ким був архангел Михаїл

Архангел Михаїл вважається очільником небесного війська, тобто архистратигом, а також захисником душ померлих людей. Церква називає його головним над всіма дев’ятьма чинами ангелів. Образ Михаїла здавна асоціюється з перемогою добра над злом, адже саме він скинув сатану з небес і продовжує охороняти ворота раю.

«І сталася війна на небі: Михаїл і ангели його воювали проти дракона, і дракон, і ангели його воювали проти них, але не встояли, і не знайшлося їм місця на Небі. І поборений був великий дракон, древній змій, що зветься Дияволом і сатаною»

Книга «Одкровення»

На іконах Михаїла зображають з вогняним мечем у руках. Християни вірять –саме Михаїл на Страшному суді засурмить і закличе мертвих з могил, а також разом із Ісусом проведе вирішальну битву зі злом.

Коли відзначають свято Михайла

Собор архистратига Михаїла, тобто об’єднання святих ангелів, які разом з Михайлом славлять Трійцю і Бога, відзначають 21 листопада. Саме такий час був обраний невипадково: якщо рахувати з березня, з якого в давнину розпочинався новий рік, листопад є дев’ятим місяцем. Це число знаменує дев’ять ангельських чинів, очільником яких є Михаїл. Ще одне свято, Михайлове чудо, припадає на 19 вересня. В народі обидва ці дні називають Михайловими.

з днем ангела михайла

Читайте також: 19 вересня – Михайлове чудо. Що це за свято та як його відзначають

Традиції на Михайла

Свято Михайла дуже шанується в народі, адже Михаїл – захисник людства перед темними силами. Багато вірян навіть спеціально постили напередодні цього дня, щоб очиститися від гріхів і не гнівити архангела. На саме свято у церквах відбуваються молебні, після яких християни пригощаються за пишними столами.

Працювати на Михайла суворо забороняється, адже це велике релігійне свято. Також не можна сваритися, конфліктувати і робити щось із корисливою метою. Натомість потрібно багато молитися і не відмовляти бідним у милостині.

Свято Михайла

Архистратиг Михаїл

Народні прикмети на свято Михайла

Михайлів день пов’язаний з чималою кількістю прикмет та приказок. Ось лише декілька з них:

• З Михайла зима не стоїть, а танцює, віхолами та морозами лютує.

• Якщо випав сніг, то кажуть: «Приїхав Михайло на білому коні»

• Коли на свято Михайла є іній, то зима буде сніжною, а якщо вранці туман – прийдуть відлиги.

• Якщо на Михайла вітер з полудня, то буде тепло і до півгрудня.

• Якщо ніч на Михайла ясна, то зима буде довгою, сніжною і суворою.

Ось такі є прикмети та вірування на свято Михайла. Бажаємо вам провести його гарно і згідно християнських традицій!

Читайте також: Універсальні привітання з Днем ангела: листівки та вірші українською