хюге

Мабуть, на сьогоднішній день вже не залишилось людей, які досі нічого не чули про поняття «хюге». Датська філософія затишку й простих життєвих радощів набула надзвичайної популярності в світі, але вона далеко не єдина! Мешканці інших країн теж знають чимало секретів щастя, тож очікуйте на появу як мінімум трьох нових трендів, що прийдуть на зміну хюге.

Отже, запам’ятовуйте нові модні слова, які цілком можуть увійти в наш лексикон найближчим часом. І, звичайно, беріть на озброєння нові способи досягнення затишку й гармонії!

хюге

Лагом – шведська концепція щасливого життя

На відміну від хюге, яке закликає людей насолоджуватися комфортом та дозволяти собі маленькі приємності, шведське поняття «лагом» можна описати як розумний мінімалізм. Тобто ви берете від життя рівно стільки, скільки потрібно – не більше і не менше.

Основні принципи лагом:

  • помірність у всьому, особливо в їжі;
  • перевага якості над кількістю (краще одна хороша річ на роки, ніж кілька таких, які зносяться за сезон);
  • відмова від розкоші та всього показного;
  • максимум натуральності в одязі, інтер’єрі, макіяжі і тд;
  • турбота про інших та навколишнє середовище.

Шведи часто називають свою країну «Lagomlandet», тобто «країною лагом». Вони віднайшли оптимальний баланс між роботою та відпочинком, користю та задоволенням, невибагливістю та яскравістю, і саме в цьому полягає секрет їхнього благополуччя.

Лагом — це «золота середина» між необхідним і можливим

Шотландський козейгох

Шотландія – країна з доволі суворим та холодним кліматом, тому її мешканці просто вимушені були створити власну філософію щастя! Назвали її словом «козейгох» (сòsagach), що в перекладі означає буквально «затишок і тепло». Але не поспішайте уявляти собі м’якенькі пледи чи солодке какао по аналогії з хюге – ні, тут все набагато брутальніше. Більше віскі, шорстких матеріалів та грубо нарубаних дров – ось що таке козейгох!

Що потрібно для відчуття козейгох:

  • суворий, але разом з тим прекрасний вигляд лісу за вікном;
  • простий будинок з дерева, де є важкі дубові меблі;
  • розпалений камін;
  • міцний напій і цікава книга.

Читайте також: «Файно є!» або Хюге по-українськи

Японська філософія вабі-сабі

В перекладі з японської слово «вабі» означає «невибаглива простота», а «сабі» відповідно – «наліт старовини, умиротворення самотністю». Це справжнє мистецтво жити, яке вчить знаходити радість в усамітненні та скромності, поважати традиції та речі з історією, а також бачити красу в недосконалості. Згідно цієї філософії, стара тарілка з щербинкою, що нагадує про певний момент у житті, набагато цінніша ніж новенький, але безликий посуд.

Японці цінують речі з історією

Естетика «вабі-сабі» полягає у наступному:                     

  • Скромне житло, в якому обов’язково знайдеться місце улюбленим речам
  • Прості, але корисні й красиво сервіровані страви
  • Природні нерівності, асиметрія та недосконалість речей
  • Спілкування з природою та споглядання її краси

Концепція «вабі-сабі» грунтується на трьох простих фактах: ніщо не вічне, ніщо не закінчене, ніщо не досконале. Цікавий підхід, правда?

Кожна країна має своє бачення щасливого життя, і в кожної можна чомусь навчитися. А яка філософія затишку найближча вам?

Читайте також: Життя в стилі Hygge: 10 кроків до простих радощів!