о не можна дозволяти дітям

Поведінка дітей формується під впливом багатьох факторів, і деколи вона може почати будуватись у неправильному напрямі. Ось чому свідомі батьки повинні відразу звертати увагу на «тривожні дзвіночки» у поведінці своїх дітей і не допускати їх укорінення.

Сайт allprodad.com підготував матеріал про те, що не можна дозволяти дітям. Тож якщо ви бачите потенційну проблему, то займіться нею зараз, щоб уникнути значних неприємностей в майбутньому.

1. Обман

Приховування чи перекручування фактів, а також «недоговорювання правди» вашими дітьми призведуть до того, що їхнє життя стане таємницею для вас. Будь-які здорові стосунки, в тому числі й між батьками та дітьми, будуються на довірі. Якщо в них буде присутній обман, то розмежування в сім’ї не уникнути.

2. Неповага до старших

Батьки, вчителі, державні службовці, літні люди, співробітники різних організацій – всі ці люди взаємодіють з дітьми в тій чи іншій мірі, і всі вони мають певну владу над ними. Якщо діти не будуть поважати старших, це може створити проблеми для них у майбутньому.

Відсутність шанобливого ставлення і належного смирення може обмежити можливості дітей. Це не означає, що вони не можуть не погодитися з авторитетною думкою або оскаржити її, особливо коли хтось починає зловживати своєю владою. Проте важливо навчити дітей завжди дотримуватися субординації.

Що не можна дозволяти дітям

©Pixabay

3. Недобрі слова

Те, що ми говоримо, важливо. Очевидно, що обрані нами слова впливають на тих, до кого вони спрямовані. Неприємні слова викликають у людей глибокі рани; однак, вони також можуть показати наше загальне ставлення або наші почуття до когось.

Поясніть дітям, що є ситуації, коли вони можуть не погодитися, сперечатися чи навіть боротися з кимось, але ніколи не існує причин бути недобрим. Чим раніше наші діти навчаться спілкуватися культурно, тим краще.

4. Агресивна поведінка

Втручайтеся якомога швидше, щоб запобігти травмуванню інших дітей або тварин. Є багато передумов для того, щоб дитина проявляла агресивну поведінку, тому важливо з’ясувати причину, спостерігаючи і слухаючи. Це може бути одним зі способів подолання стресу або відчуття нестабільності. Але якщо така поведінка дозволена, вона буде продовжуватися.

Якщо ви бачите, що ваша дитина агресивна до когось, зупиніть її негайно, але при цьому залишайтеся спокійними і вислухайте дитину без застосування фізичного покарання.

Що не можна дозволяти дітям

©Pixabay

5. Лінощі

Дітей треба якомога раніше навчати брати на себе відповідальність, в іншому випадку вони можуть очікувати, що їхні батьки будуть робити все замість них. Введення хорошої трудової етики починається шляхом надання їм домашніх обов’язків.

Почніть, навчаючи їх щодня прибирати постіль і складати свої іграшки. Коли вони сформують звичку доглядати за своїми речами, додайте їм обов’язків, що стосуються загальної території вашого дому. Заохочуйте і винагороджуйте їх роботу лише тоді, коли вона заслуговує на це. Це навчить їх цінувати свої зусилля і прагнути до гарного виконання роботи.

Слідкуйте за тим, що можна і що не можна дозволяти дітям, тому що від цього залежить те, як вони будуть поводитися в дорослому віці. Обов’язково показуйте їм гарний приклад, бо ваші слова нічого не вартуватимуть, якщо ви самі не дотримуватиметесь своїх правил. Виховання – трудомісткий процес, але саме від батьків залежить, якими виростуть їхні діти.

Читайте також: Як виховувати хлопчика: 15 правил для свідомої мами