психологія моди

Психологія моди – поняття набагато глибше, ніж можна собі уявити. Тому що одяг – це не просто захист від холоду, а й дуже точний ретранслятор душевного стану людини.

Як відомо, людський мозок влаштований так, що ми мислимо стереотипами. Якщо перед нами одягнена «з голочки» жінка, то ми сприймаємо її як успішну, навіть якщо насправді це не так. При цьому жінку, яка не приділяє належної уваги своєму вигляду, ми, швидше за все, сприймемо як не надто успішну, втомлену, іноді навіть чимось обділену.Красивий одяг може суттєво вплинути не лише на наш настрій, а й на життя, і цьому є аж 5 пояснень.

1. Те, що є всередині, відповідає зовнішньому вигляду

психологія моди, дівчина, сукня

©goodfon.ru

Ось що колись сказала стиліст і автор кількох книг по стилю Дженніфер Баумгартнер: «Одягніть чорний капелюх з гострим верхом, чорну сукню, панчохи в чорно-білу смужку, чорні гостроносі туфлі – і люди вирішать, що ви чаклунка. Ваш костюм повідомляє оточуючим: якщо ви одягнені як чаклунка, то ви і справді чаклунка з усіма властивими їй якостями. Всі ми використовуємо стереотипи мислення для того, щоб знайти моментальне пояснення того, що бачимо. І одне з найпростіших пояснень – відповідність: те, що знаходиться всередині, відповідає зовнішньому вигляду».

Як бачимо, посил нашого одягу дуже і дуже важливий. За допомогою того, що на нас одягнуто, нас певним чином сприймають оточуючі – чоловік, діти, друзі, начальство, колеги. Саме тому при зміні іміджу буває так, що життя жінки починає змінюватися в таких важливих областях як кар’єра і особисте життя. Змінюється посил, змінюється ставлення людей.

2. Наше вбрання впливає на наше самовідчуття

психологія моди, аксесуари, сумочка, червона помада

©goodfon.ru

Навряд чи хтось заперечить, що одяг дозволяє нам відчувати себе певним чином. Якщо ми носимо на собі «одяг нещасної жінки», то й відчуваємо себе відповідно. Якщо ж ми обираємо «вбрання успішної та щасливої жінки», тоді змінюється наш настрій, наше ставлення до себе, змінюється наша поведінка. Ми починаємо випромінювати вже іншу енергію, яка привертає в наше життя більш успішних і щасливих людей, і події починають складатися іншим чином.

3. Дрес-код – це спосіб створити відповідну атмосферу

психологія моди, бізнесвумен, ділова жінка, офіс

©Pinterest

Коли людина одягнена доречно і відповідно до певної події, то потрібний настрій виникає автоматично. Недарма на святкові заходи прийнято одягати урочисте вбрання, адже в джинсах і футболці вам би було некомфортно перебувати, скажімо, на весіллі. Те ж саме стосується святкування Нового Року, коли всі члени родини та гості одягають свої найкращі костюми та сукні, а з серванту дістають столове срібло і богемський кришталь. В житті не так вже й багато приводів «вигуляти» вечірню сукню або смокінг, зробити красиву зачіску та одягти фамільні коштовності, тому не втрачайте жодної нагоди! Погодьтеся, що в святковому одязі відчуваєш себе зовсім інакше, ніж в буденному.

Завдяки дрес-коду ви будете виглядати красиво і «до місця» завжди: витримуючи офіційний стиль, перебуваючи на прогулянці з дитиною, на навчанні, на культурних заходах чи навіть в себе вдома.

4. Одяг – це спосіб проявити повагу до оточуючих

психологія моди, пара в кафе, мужчина і жінка, розмова, кава

©goodfon.ru

Кожному приємно, коли його оточують охайно і красиво одягнені люди – це задовольняє наші естетичні потреби і складає приємне враження про співрозмовника. Недарма ж говорять, що зустрічають «по одежинці», тому одягатися модно і красиво потрібно всім. Виявляючи недбалість в одязі, людина виставляє напоказ і відповідне ставлення до всього світу.

І найголовніше – гарно виглядати насправді зовсім не складно. Навіть при дефіциті коштів існують бюджетні магазини з недорогим, але красивим одягом, та й принципи чистоти й доглянутості також ніхто не відміняв.

5. Красиве вбрання допомагає боротися з депресією

психологія моди, ефектна сукня, платье, блондинка в довгій сукні

©goodfon.ru

Мода – це мрія. А людина з мрією здатна подолати будь-які перешкоди. Згадайте Ліліан Дюнкерк з роману Ремарка «Життя в борг». Перебуваючи в скрутному становищі, вона вирушила в ательє до кращого дизайнера в Парижі і замовила вісім розкішних суконь. «Коли були отримані перші сукні, Ліліан не стала ховати їх в шафу. Вона розвісила їх по всій кімнаті. Оксамитову повісила над ліжком, а поруч з нею – сріблясту, так, щоб, прокидаючись вночі, вона могла протягнути руку і доторкнутися до них – до цих рятівних канатів, якими вона зуміє піднятися з неясних сірих сутінків до чотирьох стін, до відчуття часу, до людей, до простору і життя».

Пізніше цей образ переосмислили в масовій культурі: Керрі Бредшоу з «Сексу у великому місті», Габріель Соліс з «Відчайдушних домогосподарок» і Блер Уолдорф з «Пліткарки» вирушали на шопінг після розставання з хлопцями, важкого робочого тижня або сварки з подругами. У будь-якому випадку сенс один: коли палітра життя пропонує лише сірі фарби, додайте кольору самі за допомогою красивого одягу. Якщо у вас в переддень Нового року зовсім немає святкового настрою, влаштуйте примірку свого найкрасивішого вбрання. А ще краще – одягніть найефектнішу сукню і вирушайте на вечірку!

Ось така вона, психологія моди – зовсім не проста і дуже важлива для усвідомлення нашого власного «Я». Тому не ховайтеся за розтягнутими светрами і давно не модними джинсами, сміливо проявляйте свою особистість і транслюйте світові свою впевненість. Одягайтеся красиво, і нехай все складеться якнайкраще!

За матеріалами: elle.ua, polinapolozok.ru

Читайте також: Енергетика старих речей: чому мотлох може бути небезпечним і як від нього позбавитися