методи релаксації

Психоемоційна напруга – це те, що періодично переслідує кожного з нас. Але не можна плутати емоційне напруження і психологічний стрес: перше є причиною, а другий – наслідком. Щоб не довести себе до стресового стану, використовуйте перевірені методи релаксації.

Пропонуємо 10 ескпрес-способів зняття напруги, які допоможуть вам швидко віднайти душевну рівновагу і спокій.

1. Дихальні вправи

Робимо вдих плавно і глибоко через ніс, заповнюємо повітрям живіт, груди. Повільно рахуємо: 1-2-3-4. Максимально повільно видихаємо через рот, стиснувши губи, ніби збираєтеся свистіти. Коли легені будуть здаватися вам спустошеними, знову порахуйте до чотирьох. Виконуйте цю вправу 3-4 рази.

2. Швидка релаксація

Для початку застосуйте попередній прийом зняття напруги – дихальну гімнастику. Коли ви досягнете стану релаксації, важливо відчути всі м’язи свого тіла. Звертаємо увагу на вираз свого обличчя і положення тіла. Якщо є напруга м’язів у певній ділянці тіла (наприклад, в лівій нозі), то напружуємо, а потім розслаблюємо групи м’язів даної частини тіла. Даний метод корисно проробляти і в уявній ситуації стресу. Виконуємо вправу 1 раз на тиждень.

методи релаксації

©kaboompics.com

3. Концентрація

Це спосіб концентрації на оточуючих вас в даний момент речах. Уважно оглядаємо приміщення, в якому перебуваємо зараз. Фокусуємося на речах одного і того ж кольору, наприклад, запам’ятовуємо все блакитного кольору. Закріплюємо блакитний колір з асоціацією блакитного неба, блакитного моря. Тепер збираємо всі предмети по черзі, зупиняючись окремо на кожному з них. Концентрація відверне вас від емоційної напруги, увага перемкнеться на раціональне сприйняття обстановки в приміщенні.

4. Зміна обстановки

Оптимальний варіант – вийти на вулицю та прогулятися в найближчому сквері. Природа завжди цілюще діє на людину, що перебуває в емоційному напруженні. Неоціненний ефект надає також подорож у відпустці. Це нові знайомства, враження, корисні відомості, які можна почерпнути з екскурсій і походів по культурних та історичних місцях. А фото і відео, зняті на пам’ять, залишать приємні спогади!

методи релаксації

©kaboompics.com

5. Розслаблення

Лягаємо на спину, фокусуємося на диханні і поступово розслаблюємо все тіло. Починаємо застосовувати методи релаксації і плавно вдихати через ніс. Заповнюємо повітрям нижню частину грудини, далі – середню і верхні зони грудини та легень. Затримуємо дихання на 1-2 секунди. Тепер спокійно випускаємо повітря. Відпочиваємо кілька секунд і знову виконуємо вправу. Можна уявити собі золотий пляж, море, пальми.

6. Відволікання

Будь-який вид діяльності допоможе вам переключитися. Це може бути прання, прибирання квартири, наведення ладу на письмовому столі.

7. Музика

Музика зцілює душу і дарує гарний настрій. А тиха, заспокійлива мелодія поверне душевну рівновагу. В хвилини нервового напруження просто увімкніть свою улюблену пісню і постарайтеся зосередитися лише на ній.

©kaboompics.com

8. Арифметика

Цей спосіб нагадує гру! Ви можете порахувати, скільки днів залишилося до літа, вашого дня народження чи відпустки. Вийміть з глибин пам’яті світлі спогади, пов’язані з приємними подіями вашого життя.

9. Спілкування

Можна просто поговорити на абстрактну тему з сусідом, приятелем, колегою. Не важливо, чи знаходиться він поруч з вами, чи потрібно зателефонувати або написати йому.

як зняти стрес

©kaboompics.com

10. Теплий душ

Теплі струмені води послаблять мускулатуру та знімуть напругу. Душ сприяє релаксації шляхом делікатного масажу, а вода наче змиває весь негатив – спробуйте!

Звісно, ці методи релаксації можна застосовувати не завжди (наприклад, прийняти теплий душ на роботі навряд чи вийде). Але якщо ви хочете зберегти емоційну рівновагу, то повинні навчитися обирати найбільш зручний спосіб зняття напруги і користуватися ним! Бережіть своє ментальне здоров’я!

За матеріалами: econet.ru

Читайте також: Як позбутися негативної енергії та усунути стрес за 7 кроків