літні батьки

Ви, мабуть, помічали, що спілкуватися з літніми людьми набагато складніше, ніж з однолітками. Інколи дуже важко слухати їх та розуміти, а часом знайти спільну мову взагалі стає неможливо. Люди похилого віку часто стають дратівливими, нетерплячими, постійно незадоволеними. А якщо в поважному віці знаходяться рідні батьки, ми часто задаємось питанням, як з ними спілкуватися далі?

Однією з причин погіршення стосунків з літніми батьками є значна різниця у віці, а також інше світосприйняття. Не всі діти хочуть або можуть зрозуміти, чому їхні батьки в похилому віці думають і чинять зовсім по-іншому. А це слід враховувати! Тож відповідь на питання, як налагодити стосунки зі старіючими батьками та згладити усі гострі кути, дізнаєтеся з нашого матеріалу.

Як спілкуватися з літніми батьками

Насамперед потрібно бути уважними до своїх літніх тата й мами. Їм потрібно співчувати, казати, що ви розумієте їх та постійно нагадувати про їхню значущість у вашому житті. Також намагайтеся уникати будь-яких суперечок.

Ось 5 цінних порад, які допоможуть вам знайти спільну мову:

1. Старайтеся проводити більше часу разом з батьками

Більшість людей, які мають літніх батьків, перебувають у розквіті сил і присвячують майже увесь час роботі. Як результат ― рідко зустрічаються з рідними похилого віку. Але літні люди передусім прагнуть уваги, вони хочуть багато розмовляти й ділитися з кимось про те, що чують і бачать щодня. І навіть якщо вам не дуже цікаво, що сталося в одному з турецьких серіалів або ви вже вкотре чуєте історію про набридливого сусіда, наберіться терпіння та вислухайте свого співрозмовника. Адже для нього це важливо.

2. Забезпечте літнім батькам найкращі умови для життя

Зазвичай люди похилого віку багато часу проводять на самоті. На жаль, діти не завжди можуть цілодобово бути з літніми батьками, адже більшість з них не проживають з ними в одному будинку. Дехто живе в іншому місті або навіть в іншій країні, і не має змоги допомагати та доглядати за рідними. Але саме у цей період життя літнім людям вкрай важливо відчувати турботу та увагу, спілкуватися та знаходитися в соціальному оточенні!

Поширеною практикою і нормою за кордоном давно стало проживання літніх людей в будинках для престарілих. Адже попри стереотипи, подібні пансіонати зовсім не схожі на соціальні установи. Скоріш за все, вони нагадують комфортабельний готель, розташований в мальовничій місцевості. В Україні, до речі, також існує чимало подібних закладів, у яких створюються найкращі умови, аби постояльці почувались комфортно, знайшли однодумців та спілкувались за інтересами. Один з таких пансіонатів ― елітний будинок престарілих в Івано-Франківську. Побут та дозвілля в ньому організовано таким чином, щоб життя людей в поважному віці було повноцінним та цікавим.

3. Не сперечайтеся з літніми людьми

Ні в якому разі не потрібно сперечатись та переконувати у чомусь літніх людей. Це марна справа і ви тільки зіпсуєте з ними добрі стосунки. Вони вже не зміняться, як не крути, і з цим необхідно змиритись. Просто постарайтесь змінити своє ставлення до тієї чи іншої події. Коли ви знаходитесь всередині ситуації, то можете побачити лише один бік медалі. Проте варто тільки поставити себе на місце своїх батьків, і ви побачите, як їм непросто! Їхня молодість залишилась далеко позаду. Вони прожили чималий відрізок життя, і вони страшенно бояться власної немочі, хвороб та непотрібності. Адже все, що колись давалось їм з такою легкістю, зараз потребує стількох зусиль.

4. Підтримуйте своїх батьків

Дуже часто літні люди переймаються тим, що вони вже нікому не потрібні і не можуть бути корисними. Тому потрібно знайти для батьків таку справу, яка буде їм до снаги. Наприклад, відводити онуків на різні гуртки, допомагати їм робити уроки або кілька разів на тиждень вигулювати домашнього улюбленця. Якщо ваші батьки будуть зайняті корисною справою, часу нудьгувати, хвилюватись без причини або ж критикувати вас у них не вистачатиме.

5. Дозволяйте батькам давати вам поради

Потрібно взяти за правило звертатись до літніх батьків за будь-якою порадою – так радять психологи. І не має значення, будете ви дослухатися до цієї поради, чи ні. Адже, коли ви просите поради у батьків, ви даєте їм зрозуміти, що їхня думка для вас важлива! Це один з найпростіших способів для підвищення самооцінки у літніх людей. Таким чином вони відчуватимуть себе частиною вашого життя.

Сподіваємось, цей матеріал допоможе зробити ваші стосунки зі старенькими батьками теплішими та привітнішими. І не важливо, живуть вони разом з вами, у власному житлі чи в комфортабельному пансіонаті для перестарілих https://zabota-lyubimykh.com.ua/houses/privatnij-pansionat-dlya-prestarilix-v-ivano-frankivsku/. Пам’ятайте про них, частіше відвідуйте і будьте вдячними за все, що вони для вас зробили!

Текст: Тетяна Вечера