Помилки при лікуванні коронавірусу

Незважаючи на карантин, захворювань на COVID-19 в Україні щодня фіксується все більше. Якими є найпоширеніші помилки при лікуванні коронавірусу? Сайт volynonline.com опублікував експертну думку київського лікаря-інфекціоніста Євгена Дубровського.

Світ сколихнувся від нового респіраторного захворювання. Що б там не казали, але одне стало зрозумілим дуже швидко – ніхто, жодна країна не була готова до таких викликів. Наше щастя, що вірус не виявися насправді таким смертельним вбивцею, яким його досі малюють охочі до паніки чи залякувань… Людству треба дивитись в майбутнє, робити висновки. І вчитися на своїх помилках.

Євген Дубровський

Отже, якщо вірус торкнувся особисто вас чи ваших близьких, НЕ ПОТРІБНО робити наступних помилкових дій.

1. Впадати у паніку

Ті, хто під впливом потоку інформації починають панікувати, допускають найпершу свою помилку. Паніка, метушня, і вигуки «Все пропало!» не допоможуть вам вирішити проблему, а тільки послаблять і без того вражений вірусом імунітет. Тому якщо не хочете зробити собі гірше, припиняйте панікувати і заспокойтеся.

2. Поспішати робити КТ

Комп’ютерна томографія – це високоточний і недешевий метод, але в контексті ковіду він дуже часто використовується недоцільно. Те, що ми в результаті бачимо на матових скельцях, не є тією пневмонією, яка потребує лікування антибіотиками. Іншими словами, КТ не дає вичерпної інформації ні про стан пацієнта, ні про його можливе лікування. Тому, якщо є сумніви, краще на 6-7 добу робити звичайний рентген, який чітко покаже наявність чи відсутність бактеріальної пневмонії.

3. Відразу приймати потужні антибіотики «для профілактики»

Антибіотики не діють на віруси! А якщо приймати їх на перших етапах перебігу хвороби, можна лише нашкодити організму. Лікар повідомляє про сотні пацієнтів із пневмоніями, які потрапляють у лікарню на 6-8 добу після пропитого курсу антибіотиків, тому поспішати не потрібно. Для призначення антибактеріальних ліків є цілий ряд показань, а для профілактики чи лікування легких форм ковіду їх приймати заборонено.

4. Масово обстежувати всіх контактних осіб

Якщо ви перебували в контакті з кимось, хто захворів на коронавірус, не потрібно відразу бігти в лабораторію здавати ПЛР-тест. Результат може бути неточним, адже інкубаційний період може тривати від 5 до 14 діб. До того часу вірус може ще не виявитися. І не варто думати, що захворювання пройде безсимптомно – це явище ще потрібно дослідити. Навіть при дуже легких формах захворювання ви його відчуєте у вигляді слабкості, втоми, невисокої температури. І вже тоді стане зрозуміло, кого варто тестувати, а кого – ні.

5. Намагатися потрапити на лікування в стаціонар

Для лікування в стаціонарному режимі є певні показники важкості хвороби, і лікарі знають, як їх виявити. Якщо небезпечних симптомів не спостерігається, лягати в лікарню «для перестраховки» зовсім не потрібно. У більшості пацієнтів захворювання протікає легко або помірно, тому не варто відволікати лікарів від насправді важких хворих, які потребують невідкладної допомоги.

6. Жменями приймати противірусні засоби

Захворювання, яке викликається коронавірусом, відрізняється від інших, вже звичних нам. При коронавірусній інфекції спостерігається вірусасоційована генералізована імунна відповідь, тобто наші імунні клітини настільки активно борються з вірусом, що можуть пошкоджувати власні тканини. Тому не потрібно робити свій імунітет ще агресивнішим за допомогою противірусних препаратів. Реакція організму може бути непередбачуваною.

7. Вести себе до безглуздого безпечно

А ось це вже інша крайність, в яку не потрібно впадати! Не можна відноситися до свого здоров’я нерозважливо й ігнорувати серйозні симптоми, зокрема сильну лихоманку. Є багато випадків, коли пацієнти більше тижня буквально «горять» від високої температури і при цьому не звертаються до лікарів, а потім потрапляють в стаціонари у важкому стані! Не допускайте цього і будьте уважними до себе та своїх близьких.

Сподіваємося, знання про ці найпоширеніші помилки при лікуванні коронавірусу допоможуть вам поводитися правильно у випадку захворювання. А ще краще – не хворійте взагалі! Здоров’я вам і вашим рідним!

Матеріал приводиться для ознайомлення. У випадку захворювання обов’язково проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем.

Читайте також: Що робити, якщо захворів на коронавірус? Рекомендації лікаря, який сам переніс ковід