адвент календар

Період очікування Різдвяних свят найбільш хвилюючий, адже він уособлює всі наші надії та сподівання, а також віру в справжні дива. Останні чотири тижні перед Різдвом у християнській культурі західних країн іменуються адвентом, а відлік днів до цього свята допомагає вести адвент-календар.

У нас традиція святкувати адвент тільки починає поширюватись, тож не завадить дізнатися про неї більше.

Що таке адвент?

Слово адвент походить від латинського adventus, що можна перекласти як «прихід» або «пришестя». Починається цей період за чотири тижні до Різдва, причому кожний тиждень має своє символічне значення. В 2021 році початок адвенту припадає на неділю, 28 листопада, а закінчується у п’ятницю, 24 грудня.

Звичай особливої підготовки та очікування Різдва в християн має давнє походження. Найперше зафіксоване свідчення особливої значущості цього передріздвяного періоду датується ще 380 роком!

адвент

Головною традицією адвенту є вінок з ялинкових гілочок, в якому встановлюють 4 свічі. Запалюють їх теж по особливому: в перший тиждень адвенту – одну свічу, в другий – вже дві і так далі, тобто з кожним тижнем, що наближує до Різдва, стає все світліше.

адвент календар

Адвент-календар

Ще одна відома й улюблена багатьма, особливо дітками, традиція адвенту – так званий адвент-календар. Вигадала його в кінці ХІХ ст. німкеня фрау Ланг – таким чином вона намагалася розважити сина в очікуванні Різдва. Календар ділиться на кількість днів адвенту і може мати різні форми та втілення, але суть розваги завжди однакова: зробити кожний день очікування свята приємним і радісним.

адвент-календар

Такий цікавий календар можна легко зробити власноруч. Наповніть його маленькими записочками з побажаннями або оригінальними завданнями, цукерками, міні-подаруночками, теплими сімейними фотографіями – та будь-чим, що принесе радість вам і вашим дітям! Пронумеруйте кожний день календаря і поступово відкривайте сюрпризи разом з малюками – гарний настрій буде забезпечений!

Вашій дитині (та чого там – і вам теж!) буде надзвичайно цікаво щодня очікувати на маленьке свято, яке обіцяє адвент-календар. Тож гарного вам адвенту!

Читайте також: Гірлянди в інтер’єрі: 10 способів прикрасити оселю до свят