домашні улюбленці

Власникам домашніх тварин добре відомо про позитивний вплив звіряток на психологічний стан людини. Домашні улюбленці тонко відчувають настрій господарів і здатні вмить розвіяти будь-які хмари, що нависли над ними за день!

Останні наукові дослідження підтверджують, що тварини покращують і фізичне здоров’я також. Тому, якщо ви ще досі не завели милого пухнастика, ось вам перелік причин зробити це негайно!

домашні улюбленці

1. Виводять нас на свіже повітря

Так, тваринка в домі – це відповідальність! Собаку потрібно вигулювати кожного дня, в будь-яку погоду. Зате свіже повітря бадьорить та піднімає настрій, а сонце дарує додаткову дозу вітаміну D, який бореться з депресією!

2. Примушують нас більше рухатися

Вигулюючи домашнього улюбленця та граючи з ним в активні ігри, ви й самі стаєте більш активними. Ваші м’язи та кістки зміцнюються, кров циркулює значно краще, тож ви отримуєте природний приріст енергії!

домашні улюбленці

3. Підвищують імунітет та допомагають боротися з алергією

На перший погляд це звучить як протиріччя, так як багато людей мають алергію на домашніх тварин. Але науковці довели, що діти, які зростали в будинках з котами або собаками, менш імовірно піддаються іншим видам алергії та в загальному є більш активними і здоровішими.

4. Домашні улюбленці знімають стрес

Ви стомилися чи роздратовані? Просто погладьте пухнастого котика і відчуєте чудодійний ефект! М’яке тепле хутро, рівномірне дихання та ритмічне муркотіння допомагають зняти психологічну напругу і навіть понизити артеріальний тиск!

домашні улюбленці

Читайте також: Кіт з собакою… і ще однією собакою! Дивіться, як треба дружити по-справжньому!

5. Позбавляють від почуття самотності

Маючи вдома пухнастого улюбленця, ви більше не залишитеся на самоті! Тваринка завжди буде поряд, інтуїтивно відчуваючи ваш стан та намагаючись розрадити вас. Але пам’ятайте, що тварини не повинні використовуватись лише для тимчасового заповнення порожнечі. Якщо вже берете відповідальність за чотирилапого супутника життя, то це повинно бути обдумано.

6. Вміють слухати

Саме так – ви можете розповісти своєму маленькому другові про все на світі! Собака чи кішка стане ідеальним слухачем, який нікому не викриє ваших таємниць, але дозволить виговоритися і зняти камінь з душі.

7. Сприяють соціалізації

Виходячи в найближчий парк зі своїм песиком, ви мимоволі починаєте спілкуватися з людьми. Смішна поведінка вашого улюбленця часто привертає увагу оточуючих та може стати чудовим приводом до розмови, а також гарним способом завести нові знайомства.

домашні улюбленці

8. Дають вам нову мету

Рішення завести домашню тваринку накладає на вас певні зобов’язання. Піклуючись про неї, ви отримуєте нову важливу ціль, яка вимагає уваги. Ви зосереджуєтесь на комусь ще, крім себе та своїх власних проблем, а це має позитивний психологічний вплив.

домашні улюбленці

9. Змушують нас посміхатися

Надзвичайно милі ігри та вибрики домашніх тварин здатні насправді розвеселити!  А корисність сміху для здоров’я людини доведена вже давно: посміхаючись, ви тренуєте м’язи обличчя, а рівень серотоніну в організмі піднімається. А там вже й до відчуття щастя та спокою недалеко!

домашні улюбленці

10. Люблять нас щиро і просто так!

Собака, котик чи папужка люблять вас не за надзвичайні досягнення чи регалії, і вже точно не за високий соціальний статус. Вони просто раді бачити вас щодня і показують це щиро й беззастережно! А хіба це не одна з найголовніших цінностей нашого життя?

Перелічені 10 причин завести пухнастика ще не є кінцевим переліком. Можливо, ви доповните цей список власними спостереженнями? Домашні улюбленці дарують нам ще багато переваг, тому діліться досвідом в коментарях!

домашні улюбленці